Addon do rzutów!

Wasze pomysly badz oczekiwania wzgledem serwera RH.
Awatar użytkownika
Swain
Posty: 148

Addon do rzutów!

Post#1 » 19 lip 2018, 2:57

#OFFTOP
Hej, zastanawiam się już trochę czasu nad systemem rzutów na RH.

I jako że są wakacje, mam trochę wolnego czasu który mogę sobie rozdysponować na pierdoły. To zastanawiałem się nad prostym addonem do wowa który mógłby upłynnić rozgrywkę tam gdzie korzysta się z SW.

#WSTĘP
Mianowicie, podejrzewam że na większych eventach przez takie zabiegi jak masa liczenia, z tego SW najczęściej się nie korzysta, co w moim przekonaniu i tak przy zrównoważonych postaciach z poziomami 5-15 jest jeszcze zrozumiałe, ale w przypadku róznicy 1-20+ to już staje się zabawne.

#OD TEGO MOMENTU DLA LENIWYCH
Stąd mam taki pomysł, aby stworzyć addon który będzie miał kilka guzików i pól tekstowych. (będzie też opcja przejścia na tryb MG, gdzie będą guziki z numerkami.)

Bazowo będą trzy przyciski [Czysty roll, SW i PWW] z wartością możliwą do wprowadzenia poniżej SW oraz PWW, czwarty przycisk będzie reprezentował plus.
Naciskając plus lewym przyciskiem myszy dodajemy kolejne pary guzików i pól tekstowych CL-1, CL-2 itd. [max 5]
Prawym przyciskiem myszy będzie można go usunąć.

#PRZYKŁAD DZIAŁANIA
Zaprezentuje to na skomplikowanym przykładzie rozkładu klas gdzie mamy 4 różne wartości:
Zenek - rasa płeć Lone Druid 3/Sorcerer 2; SW 5. PWW 4. Zaklecia jak Sorcerer 2 i Druid 3.

Zależnie od wartości jaką wpiszemy w pole pod przyciskiem wywoła nam znany już z silnika wow'a tekst: /roll (równoważny z /roll 1-100).
Jeśli klikniemy przycisk na roll z SW na Zenku. Wykona nam rzut /roll 16-115 (Czyli roll 1-100 +15 z SW.)
Jeśli klikniemy przycisk na roll z PWW na Zenku. Wykona nam rzut /roll 13-112 (Czyli roll 1-100 +12 z PWW.)
Jeśli klikniemy przycisk na roll z CL-1 na Zenku. Wykona nam rzut /roll 7-106 (Czyli roll 1-100 +6 z CL sorca.)
Jeśli klikniemy przycisk na roll z CL-2 na Zenku. Wykona nam rzut /roll 10-109 (Czyli roll 1-100 +9 z CL druida.)
Jeśli klikniemy przycisk na czysty roll na Zenku. Wykona nam rzut /roll 1-100 (Czyli roll 1-100 nie zmodyfikowany.)
I wtedy przy starciach Zenka z kimkolwiek innym używającym tego, wystarczy sprawdzać który wynik jest wyższy zamiast liczyć. O ile przy jednej osobie nie jest to duży problem, to przy 4 graczach z różnymi wartościami robi się mętlik :D, zwłaszcza gdy gracz 1 atakuje z CL różnego od swojego SW, gracz 2 broni się SW, a w kolejnej turze gracz 2 atakuje z PWW przeciwko PWW gracza 1.
A z takim udogodnieniem wystarczy porównywać mniejsze/większe.

Tu nasuwa się problem kiedy te wartości są krytyczną porażką lub krytycznym sukcesem.
Proponuje w takich przypadkach automatyczne pisanie przez addon na /ra (jeśli nie będzie dostępne to na /p) coś typu *<<Krytyczny sukces>>* lub *<<Krytyczna Porażka>>*. Co będzie dość oczywistym podkreśleniem tego zajścia, odliczyć i zweryfikować zawsze jest łatwo, 5 najniższych lub 5 najwyższych wartości, ponieważ wyświetlają się skrajne wartości.
Drugą opcją jest wyskakujący tekst na środku ekranu jak w niektórych addonach.

Dla gm'ów/prowadzących czy jak kto lubi zwać osobę która prowadzi event. Przewiduję checkbox'a którego każdy z was mógłby kliknąć lub odkliknąć.
Wyświetliłby siatkę rzutów z numerkami od 0 do 29 po 10 w rzędzie, umożliwiając rzucanie na tych samych zasadach.

#Dodatkowe idee
-Kolejny kwadracik który można zaznaczyć/odznaczyć w dowolnej chwili:
Możliwość wykonania roll'a przeciwko targetowi. Klikasz na osobę przeciwko której rzucasz aby mieć ją jako target. Następnie klikasz przycisk z którego chcesz wykonać rzut. Gdy przeciwnik odpowie na twój rzut, nawet gdy pojawi się masa innych tekstów pomiędzy nimi, w okienku obok wyskoczy ci czy rzut był z daną osobą wygrany, czy przegrany oraz ewentualnie o ile. Jeśli cel będzie miał te samą opcję zaznaczoną, w tym samym okienku wyskoczy mu że powinien odpowiedzieć na ten roll jako przypomnienie. Okno będzie łatwe do zresetowania/usunięcia komunikatów z prośbą o rzut krzyżykiem lub prawym przyciskiem myszy.
Oczywiście krytyczna porażka i krytyczny sukces będą się rządzić swoimi zasadami. Zawsze wygrywające lub przegrywające, a jeśli obie postacie będą miały krytyczną porażkę, to nie będzie liczyła się wartość np. 7 do 12, tylko ile faktycznie jest oddalony od dolnego progu. [np. 7 w rollu 4-103 to równoważne z 4 w skali 1-100, a 12 w rollu 10-109 to równoważne z 3 w skali 1-100, wtedy wygra ten co ma 7]
-Kolejna funkcjonalność, też kwadracik do zaznaczania z oknem sumowania:
Możliwość wykonania roll'a customowego, jak na przykład: /dicer 6d10+2 2d2 spowoduje że wykona nam się sześciokrotnie rzut 1-10(/roll 1-10), zsumuje wyniki i doda do wyniku dwa, następnie wykona dwa rzuty 1-6 (/roll 1-6) i też wynik dodawania zapisze w otworzonym oknie.

#NAJWAŻNIEJSZE
Proszę o opinie czy w ogóle chcielibyście z tego korzystać. Bo to w sumie najważniejsze.

A tak na boku, byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie co inaczej można by rozwiązać, albo można by dodać/zrobić inaczej niż zaproponowałem w dodatkowych ideach itd.

Awatar użytkownika
Tarranei
Posty: 167

Re: Addon do rzutów!

Post#2 » 20 lip 2018, 8:23

Nie, od dawna nie liczą się żadne bonusy i modyfikatory a nawet często już SW nie ma bezpośredniego przeliczenia. Większość wyników rolli i tak podlega woli prowadzącego. Tak że jedyne co nam potrzebne to macro /roll z ikonką mięsa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprawiedliwosc dla fizoli!IRC: Fokker

"live like windrammer as you fuck"

Wróć do „Propozycje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się  •  Zarejestruj się