Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Miejsce, gdzie mozna znalezc informacje o tym, co sie dzieje w klimacie oraz biezace plotki krazace po uniwersum.
Awatar użytkownika
85
Takeo
Posty: 36

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#251 » 25 mar 2018, 0:32

ZATOKA ŁUPÓW

Wieczór w goblińskiej karczmie rozkręcał się w najlepsze. Większość zbierała się by zabawić i wypocząć po kolejnym upalnym dniu w tropikalnej części Azeroth. Nie inaczej było u Cienistych Skrzydeł gdzie na piętrze w dobrej atmosferze
rozprawiali o tematach wszelakich jakie im tylko się na język nasunęły. Do lokalu wpadła także zielarka, dobrze znana w zatoce Flora Silverwind, która swą urodą, wdziękiem oraz wiedzą na temat ziół wspomogła wielu z różnymi dolegliwościami. Wykupiła od goblina parę kufli z piwem aby ruszyć wraz z nimi na górę aby spotkać się z najemnikami.

Świadkowie powiadają, że rozmowa trwała tam krótko, ci o lepszym słuchu mówili o formie podziękowań za jedno ze zleceń, lecz w tych słowach kryło się coś innego, bynajmniej chęci odwdzięczenia się. Najemnicy doznali otrucia przez nią, silny kaszel połączony z krwawym odkrztuszaniem zakończyłoby się tragedią gdyby nie elfia bardka, która jedną z tajemniczych pieśni zneutralizowała próbę zabójstwa. Choć ludzka kobieta próbowała uciec, mroczny troll w kilka chwil dopadł ją nim ta zdążyła zniknąć w odmętach wody. Początkowo próbowano dokonać samosądu, lecz wtedy straż pilnująca porządku wkroczyła do zamieszania chcąc poznać szczegóły zajścia.

Pomiędzy szefową najemników, a goblinami doszło do dyskusji gdzie ostatecznie zakończyło się zapłaceniem przez wysoką elfkę za zniszczenia w próbie pochwycenia Flory, a ona sama miała zostać osądzona przez najemników w dowolny sposób dopóki będzie mogła wykonywać pracę i nadal będzie płaciła podatki w zatoce. Kobieta została zabrana do ustronnego miejsca gdzie jeszcze tego samego wieczoru w świetle pochodni oraz mieszkańców przeprowadzoną ją wokół miasta prawie, że nagą z ogoloną głową oraz wyskalpowanym na czole napisie "TRUCICIELKA". Od tamtego czasu choć wyśmiewana nie ośmieliła się jednak opuścić miejsca pracy. Najemnicy natomiast w oczach niektórych na pewno zyskali, a przez jakiś czas nikt z nimi nie zadrze.

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#252 » 19 maja 2018, 20:11

Niebo nad Azeroth
Wczorajszej nocy po niemal 2 miesiącach kometa zabłysła zdecydowanie intensywniej by następnie zniknąć w intensywnym rozbłysku nad Płonącymi Stepami.. Według niektórych astrologów spadająca gwiazda była tak naprawdę umagicznioną bryłą lodu która przy kontakcie z dolną warstwą atmosfery zaczęła topnieć.

Niestety na miejscu nie znalazł się nikt kto mógł by z pomocą odpowiednich czarów doprowadzić do ,,lądowania".

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#253 » 10 cze 2018, 22:58

Hillsbrad
Dwa dni temu przez góry miała przejechać karawana składająca się z uciekinierów, dawnych mieszkańców wiosek którzy w obawie przed zimnymi ostrzami opuszczonych postanowili uciekać przez góry do Nowego Lorderonu. Grupa 13-32 uchodźców (z czego ponoć ponad połowę stanowiły kobiety i dzieci) została brutalne wyrżnięta prawdopodobnie bronią białą-jedno ciało miało nawet wbity w czoło nóż przypominający nieco bardziej grot włóczni.

Konie ciągnące wóz nosiły natomiast ślady sadystycznych tortur które sądząc po stanie kuców, trwały przynajmniej godzinę. Kimkolwiek był oprawca, nie miał litości również dla zwierząt.

Jednak tą chorą rzeź na głowę biło okropieństwo zawieszone na drzewie przy trakcie! Obdarte ze skóry zwłoki kobiety zostały nafaszerowane strzałami, pozbawione nóg a paznokcie wszystkich kończyn wyrwano.

Stwierdzono również brak jedynie 2-4 ciał co raczej wyklucza atak opuszczonych zabierających każde truchło i preferujących bardziej cywilizowane metody eksterminacji miejscowej ludności.

Awatar użytkownika
100
imiennik
GM
GM
Posty: 530
Kontaktowanie:

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#254 » 23 cze 2018, 14:14

Hillsbrad

Dzisiejszego popołudnia okoliczna ludność dostrzegła, jak wśród pagórków na samym północnym krańcu krainy coś płonie. Łuna i gęste chmury dymu ozdabiały niebo przez kilka dłuższy godzin, a po najbliższej okolicy rozbrzmiewały huki eksplozji i wystrzałów. Podobno niektórzy widzieli, jak zmierzał w tamtym kierunku... Krasnoludzki czołg parowy, kilka oddziałów ludzi ubranych w pancerze ozdobione futrami dzików, a przez jezioro Fenris przepływają dwie łodzie, również kierujące się w tamtą stronę.

Kto był zainteresowany bardziej i na tyle odważny, by odwiedzić to miejsce, znalazł tylko kopcące się, ograbione ruiny tego, co jeszcze do niedawna było budynkami zamieszkiwanymi przez najemniczą bandę "Cieniste Skrzydła".
Post sponsorowany przez FlejmHejtFerment spólka z.o.o.

Awatar użytkownika
Tarranei
Posty: 167

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#255 » 25 cze 2018, 12:44

ZATOKA ŁUPÓW

Goblińska przystań przyciąga różne dziwadła i trzeba się nieźle postarać by zwrócić tam na siebie uwagę. Dnia wczorajszego udało się to nietypowemu duo na które składał się kojarzony już w okolicy wielki czarny troll i mniej kojarzony wielki czarny tauren. Dwojka wielkich czarnych futrzaków wieczorem wyszła razem z zatoki, by wrócić jakąś godzinę później - tauren obryzgany krwią i z jakimś kuferkiem pod pachą, a troll z głową krasnoluda przywiązaną za brodę do pasa.
Wiadomo było że wspomniany mroczny troll rozglądał się ostatnio po Zatoce za chętnymi do współpracy. Wygląda na to że znalazł pierwszą osobę i już mają za sobą pierwsze zlecenie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprawiedliwosc dla fizoli!IRC: Fokker

"live like windrammer as you fuck"

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#256 » 30 cze 2018, 22:56

Zatoka łupów
Dzisiejszego popołudnia ponoć doszło do przepychanki między jakaś tam półelfką a rosłym dosyć zaniedbanym osiłkiem w ciemnej skórzni. Na szczęście parka dosyć szybko zaprzestała wzajemnych zaczepek więc interwencja strażników nie była potrzebna.

W nocy było jednak dużo ciekawiej-w nocy grupa łowców nagród przeszukiwała pewien magazyn ryb w poszukiwaniu jakiejś osoby i co dziwne ochrona wpuściła ich tylko i wyłącznie z powodu strachu jaki w ich oczach wzbudzili swoją determinacją. Grupa zniknęła jeszcze przed świtem bez zostawiania jakichkolwiek śladów swojego pobytu poza plamą moczu w spodniach jednego z ochroniarzy magazynu..

Co bardziej niepokojące, zamordowano prostytutkę. Nie, nie chodzi tutaj nawet o to że każda martwa kurtyzana to przynajmniej kilku smutnych piratów! Morderstwa dokonano w sposób niemal perfekcyjny, bez jakichkolwiek śladów wskazujących na włamanie-cytując jednego z strażników odpowiedzialnego za oglądanie miejsc zbrodni ,,wygląda na to że morderca dostał się do pokoju przez mysią dziurę".
Przyczyną zgonu było prawdopodobnie perfekcyjne, równe cięcie otwierające gardło w sposób tak precyzyjny że ,,do rany można było przystawić linijkę".

100
azsyrg
Posty: 825

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#257 » 03 lip 2018, 17:12

Zatoka łupów

Wczorajszego wieczora życie portowe nie różniło się wiele od dnia codziennego. Z drobnym wyjątkiem, acz zapewne nie aż tak wyjątkowym ze względu na okoliczności co miejsce zajścia. Wieczorem wyraźnie widać było przesiadujące na "karczemnym maszcie" dwie elfki. Tak samo jak i to, że jedna z nich nieco się na tym maszcie gimnastykowała. Koniec końców obie postanowiły z niego skoczyć, aczkolwiek coś je zatrzymało i wciągnęło na karczemny taras. Zapewne to widzieli zbierający się na pomoście poniżej gapie...

Jeśli zaś pofatygować się i popytać w Słonym Żeglarzu... Czy jak się tam nazywa ta karczma Nixa, zapewne przy wyłożeniu drobnej "zachęty" można usłyszeć dodatkowo to...

Zamieszany był w to człowiek, który zdążył zasłynąć w zatoce jako kowal, krasnolud w ciekawym kapeluszu i z kilofem, jakiś tauren noszący totem i jeden z szefów lokalnego biznesu najemniczego - też człowiek...

Też zapewne nikt nie pominie faktu, że jedna z elfek miała na szyi wisielczą pętlę...

Jakby tego było mało ponoć ten cały niedoszły wisielec dostał w łeb na tyle mocno, że usnął...

Ponoć też ów "Szef" po rozmowie z kowalem, niedoszłego wisielca gdzieś magią wyekspediował, razem z samym sobą...

Pewnie była impreza... Mocna impreza!...

Awatar użytkownika
Aramird
Posty: 7

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#258 » 09 lip 2018, 1:25

Zatoka Łupów

Ostatniej nocy chyba nawet w Zatoce Łupów dało się widzieć uciekające chmary ptaków gdzieś od strony dżungli w północno-wschodniej części krainy. Migracja ptactwa była spowodowana nagłym i bardzo donośnym hukiem wybuchu, który przetoczył sie echem między drzewami. Potem dało się widzieć głównie jasną łunę i dym, jakby las tam ewidentnie płonął.

Wydarzenie to zgrało się z zapewne nieźle widocznym powrotem trójki awanturników, dwóch futrzastych, czarnosierścich i ogromnych stworzeń, tj. trola i taurena oraz dużo mniejszej specyficznej elfki z białymi dredami i złotymi oczami. Wrócili oni niedługo po wymienionych wydarzeniach słyszalnych i widzialnych w dżungli, z czego u elfki widać było jedynie rane po postrzale na brzuchu, troll miał spalone niemalże całe ramie i bok, na których widać było żółtawe bąble i schodzącą płatami skórę a tauren... tauren wyglądał jakby ktoś nabił go na rożen i obracał nad ogniem przez baaardzo długi czas albo oblał go całego naftą i podpalił. Wszyscy jednak szli o własnych siłach, a co dalej się z nimi stało - nie wiadomo.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Warcraft cytaty:
-Ciemnosc wzywala, ale akurat mnie nie bylo przy telefonie, oddzwonilem, trafilem na sekretarke, ciemnosc odbierz telefon! – krzyczalem, a ta nic, olala mnie, widac nie chcialo jej sie ze mna gadac...
-Nigdy nie ukradlem zadnego czaru, na wszystko mam pokwitowania.
-Czuje w powietrzu magie! Moze ktos robi grilla...
-Dostal Ty kiedys piorunem tam gdzie slonce nie dochodzi?
-Ej... zamknij sie! Nietoperz nie slyszy gdzie leci!
-Ty sie martw wiezami, minimapa zajme sie ja.

Awatar użytkownika
Astrall
Posty: 825

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#259 » 16 lip 2018, 23:09

Dalaran, Dzielnica Mieszkalna.

Wczorajszego wieczoru w dzielnicy mieszkalnej doszło do czegoś niecodziennego. Wokół domu znanego Gnomiego Arcymaga, Daranka Axeljinka zebrał się oddział Magów a do jego drzwi zapukał wysokiej rangi Komisarz. Po krótkiej rozmowie Arcymag został zakuty w kajdany i zabrany do Fioletowej Twierdzy z której już nie wrócił. Dom rzeczonego Gnoma został dogłębnie przeszukany czemu towarzyszyło popłakiwanie jego córki która wraz z matką były świadkami całego zajścia.

Ludzie zaczeli plotkować i zastanawiać się jakiego czynu dopuścił się Gnom? Byćmoże przyłapano go na praktykowaniu sztuk zakazanych lub też na współpracy z kultem? Nikt nic nie wie a sam temat z pewnością będzie numerem jeden na ustach tych bardziej wścibskich sąsiadów jeszcze przez kilka dni.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Astrall
Posty: 825

Re: Plotki Ziem Neutralnych/Inne

Post#260 » 18 lip 2018, 20:15

Dalaran, Dzielnica Mieszkalna oraz Akademia Kirin Tor

Gnom o którym było głośno dwa dni temu za sprawą jego zatrzymania pojawił sie w swym domu na co można było zwrócić uwagę za sprawą jego córki która narobiła w okolicy nieco chałasu ciesząc sie na widok swego ojca. Po ciepłym powitaniu rodzina wróciła do domu i tyle było po nich słychu. Dopiero po kilku godzinach co niektórzy członkowie Akademii Kirin Tor dostali informacje, że Arcymag Axeljink jest na bezterminowym urlopie i wszystkie wykłady będą miały zastępstwo w postaci innego Arcymaga.

Po całym tym zajściu część ludzi nadal zastanawia się co sie tak naprawde wydażyło? Czyżby cały ten powrót Gnoma i urlop były tylko przykrywką? W co znowu się wplątał i dlaczego zniknął wraz z rodziną? Pozostaje poczekać i zobaczyć.
Obrazek Obrazek

Wróć do „Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się  •  Zarejestruj się