Plotki Przymierza

Miejsce, gdzie mozna znalezc informacje o tym, co sie dzieje w klimacie oraz biezace plotki krazace po uniwersum.
Awatar użytkownika
85
Layla
Posty: 83

Re: Plotki Przymierza

Post#661 » 25 cze 2018, 15:36

Grizzly Hills, Dalaran, stolice ras przymierza

Nie taki już młody kapłan imieniem Aran wywieszał ogłoszenia jako, że poszukuje osób chętnych do tego by osiedlić się na północy, wybudować miasteczko a przy okazji zarabiać na poszukiwaniu złóż wartości wszelakich. Jest sponsor, który będzie płacił ekspedycji a jeżeli przyniosą mu zysk to miasteczko może bardzo prędko zyskałoby sławę?

Czy to możliwe by na tym kontynencie po kampanii na Króla Lisza została jeszcze krzta złóż do wydobycia czy wykopalisk archeologicznych do przebadania? Nie wiadomo, skoro ktoś za to płaci to może zostało już coś ciekawego tam odkryte?

Aran aktualnie podpisał się, ze do końca tego kresu znajduje się w Amberpine Lodge uzupełniając zapasy i zbierając chętnych by wyruszyć dalej na południe kontynentu gdzie zaczną się pierwsze badania i poszukiwania. Miejsce znajda zarówno magowie jak i zwykli wojownicy czy osadnicy.

Kontakt discord: #Iskier8721

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Przymierza

Post#662 » 17 lip 2018, 20:54

Exodar
Ponoć w budynku starej karczmy przy mieście (tamtej która zbankrutowała po dwóch tygodniach) coś się dzieje. Niektórzy powiadają że któryś z paladynów Ręki Argus postanowił rzucić wszystko i otworzyć tawernę, a jeszcze inni sugerują że dawna zapyziała speluna ma stać się siedzibą jakiejś organizacji będącej ,,okazją do zwiedzenia sporego kawałka Azeroth" co w sumie może brzmieć zachęcająco...

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Przymierza

Post#663 » 24 lip 2018, 22:55

Exodar
W Azurowej Strażnicy rozeszła się wieść że grupa w której skład wchodzili: Sir Larric, Paladyn Laving, Tarczownik Tyrel, Romulus zwany Ostrzem a także Talreth po ciężkiej walce pokonała niepokojącego rybaków swoją zbyt bliską obecnością potwora który okazał się być wielką nagą o łuskach grubych jak płyty pancerza Windykatora i zębach niczym sztylety.

Głowa stwora została już spreparowana i przekazana magom z Exodaru do badań dzięki czemu być może pewnego dnia poznamy tajemnice tej gigantycznej bestii. Kto wie co jeszcze kryją oceany tego świata?

Magowie i biolodzy mogą sobie w ciszy badać tajemnice natury podczas gdy rybacy odkrywają tajemnice elfckiego wina. W Azurowej strażnicy urządzono przyjęcie które jeśli wierzyć gadaniom samotnych panien, kosztowało dwa razy więcej niż zapłacono wojownikom za zabicie stwora! Co bardziej zaskakujące, na tej wystawnej imprezie kosztującej dwa lub trzy razy razy więcej niż nagroda dla tych paladynów była tylko jedna beczka krasnoludzkiego piwa, trzy arbuzy a także jeleń z rożna co chyba może sugerować że ci wojownicy Światłości pokonali maszkarę ku chwale rycerskich ideałów, nie dla sowitej nagrody.

Awatar użytkownika
100
qylees
Posty: 823

Re: Plotki Przymierza

Post#664 » 05 sie 2018, 16:05

Złe Ziemie, Biała Twierdza

Spokój zamieszkanego przez krasnoludy Dun Angor przerwany został tego gorącego popołudnia przez nagłe wycie syren ostrzegawczych. Garnizon postawiono w stan gotowości, załadowano działa, uruchomiono silniki maszyn wojennych - i oczekiwano.

Pośrodku tej niegościnnej krainy znajduje się - daleko od wszelkich zabudowań i śladów cywilizacji - wyrwa w ziemi, wyglądająca niczym stale krwawiąca rana. Ponieważ ta znajdowała się stosunkowo daleko od miejsc zainteresowania krasnoludów, nikt w zasadzie nie sprawdził cóż w niej się znajduje. Powiada się, że plugawy smok, Skrzydło Śmierci, w czasie wstrząsów Kataklizmu wylądował pośrodku pustyni aby odpocząć - albo zrobić coś wyjątkowo plugawego.

Jak było powiedziane: nikt się przeklętym miejscem nie interesował. Aż jeden z poszukiwaczy drogocennych metali nie wpadł na pomysł przeszukania blizny - wszak dość racjonalnym było założenie, że w wyżłobionej na dużą głębokość ziemi łatwiej znaleźć już odkryte złoża. Jak to jednak symptomatyczne dla przedstawicieli krasnoludzkiej rasy, on i jego towarzysze kopali zbyt głęboko. I z trzewi ziemi wyszło coś, co było wyjątkowo niezadowolone. Los poszukiwaczy jest nieznany.

Żyrokoptery zwiadowcze wykonujące rutynowe loty nad pustynią doniosły o ogromnym zgrupowaniu żywiołaków magmy, a w samej wyrwie - chociaż nie ma potwierdzenia - miano dostrzec ogromnego, kilkudziesięciometrowego giganta zbudowanego z lawy.

Wygląda na to, że przed mieszkańcami Białej Twierdzy znowu stoi wyzwanie, a ta część Khaz'Modan znów znalazła się w stanie wojny - tym razem jednak z duchami żywiołów!

_______
Zapraszam na mini cykl eventowy zawierający tradycyjne elementy Dobrej Zabawy, takie jak: zwiady, planowanie i niezastąpiona, przynosząca chwałę walka! TY także możesz walczyć ku chwale Dwegrundaz Ankor!

Dla kogo: krasnoludy, wszystkie rasy Przymierza, Pandareni.
Minimalne SW: 1.
Kontakt: qylees (forum/discord), Gloirin (w grze).

Awatar użytkownika
100
qylees
Posty: 823

Re: Plotki Przymierza

Post#665 » 06 sie 2018, 15:01

Złe Ziemie, Biała Twierdza

Chociaż zaledwie wczoraj gruchnęła wieść o potencjalnym zagrożeniu, na krasnoludach zamieszkujących Białą Twierdze i ich sojuszników padło kolejne utrapienie. W godzinach wieczornych rozpoczęła się piaskowa burza, która - chociaż dość silna - nie była niczym dziwnym w pustynnym krajobrazie Złych Ziemi. Sęk w tym, rzecz jasna, że do tej pory były one krótkotrwałe, a najdłuższe szalały najwyżej po kilka godzin.

Teraz jednak stało się inaczej: piaskowa burza trwa bowiem nadal, smagając piachem niestrudzone mury twierdzy i ograniczając widoczność niemalże do zera. Klan Oathkeeper stoi przed niejaką zagwozdką - trudno bowiem wysłać w takich warunkach pieszych zwiadowców, a tym bardziej latające maszyny, których silniki mogą poddać się w tych warunkach niemal od razu.

_______
Atmosfera ZAGADEK panujących na Złych Ziemiach staje się coraz gęstsza! Zgłosiło się wielu graczy zainteresowanych wspólną grą - między innymi dumne elfy z Quel'Danil (więcej informacji: koneko na discordzie) i, oczywiście, dumni Khazadzi. Zapraszamy do zabawy!

Dla kogo: krasnoludy, wszystkie rasy Przymierza, Pandareni.
Minimalne SW: 1.
Kontakt: Krasnoludzki kanał na Discordzie, qylees (forum/discord), Gloirin (w grze).

Awatar użytkownika
100
qylees
Posty: 823

Re: Plotki Przymierza

Post#666 » 12 sie 2018, 9:32

Złe Ziemie, Biała Twierdza

Burza - skoncentrowana na przesmyku wiodącym ku Loch Modan - i paraliżująca twierdzę Dun Angor - zakończyła się nagle wczoraj, po tym gdy opancerzonym transporterem piechoty wyjechała na pustynie ekspedycja pod wodzą samego tana, Thangora Oathkeepera. W ekspedycji tej uczestniczyła jeszcze piątka innych krasnoludów, a ponadto elf noszący znaki Quel'danil i... Półelfka w szatach z symbolami Kirin Tor.

W twierdzy zapanował wielki optymizm - podjęto decyzje o natychmiastowym nawiązaniu kontaktu (zerwanego przez burzę) z posterunkami w Uldamanie i na moście łączącym Loch Modan z pustynią Złych Ziem. Uczestnicy wyprawy nie zdradzają zbyt wielu szczegółów, jasnym jest jednak, że coś musiało burzę powstrzymywać, skoro udało się im ją zakończyć. Musieli też zresztą napotkać pewne trudności, bo jedna osoba wróciła do twierdzy na noszach.

Nadal jednak nie rozwiązano problemu wielkiej istoty, która miała pojawić się w Wyrwie Skrzydła Śmierci...

_______
Zapraszamy do wspólnej zabawy! Dziewięć na siedem osób biorących udział w evencie uznało, że było całkiem spoko i nieźle się bawili. Dołącz do nas i zażyj Wspaniałej Zabawy!

Dla kogo: krasnoludy, wszystkie rasy Przymierza, Pandareni.
Minimalne SW: 1.
Kontakt: Krasnoludzki kanał na Discordzie, qylees (forum/discord), Gloirin (w grze).

PS. To 666 post w tym temacie. Jestem wzruszony, że przypadł mi taki honor. Pozdrawiam mamę, tatę i wszystkich którzy mnie wspierali - bez was nie byłoby mnie tutaj.

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Przymierza

Post#667 » 12 sie 2018, 14:07

Hillsbrad
Dzisiaj rano odkryto że jedno z gospodarstw w którym odbywało się wesele...zostało napadnięte a wszyscy goście padli ofiarą brutalnego mordu. Oprawcy nie oszczędzali nikogo, nawet kobiet i dzieci. Nadpalone, okaleczone ciała okolicznych wieśniaków odkrył oddział lokalnej milicji którego dowódca zaraz po spostrzeżeniu resztek swego syna... przebił się własnym mieczem.

Ten mord raczej nie był robotą opuszczonych-wszystkie ciała zostały porąbane z morderczą pasją wymagającej przynajmniej odrobiny iskry życia co raczej nie pasuje do dobrze zorganizowanych band zwykłych opuszczonych.
Na skutek tego nagłego ataku nieznanych sprawców śmierć poniosło 14 osób i jeden elf.

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Przymierza

Post#668 » 12 sie 2018, 22:38

Arathi
Ledwo minęła chwila od niepokojących wydarzeń a tawernami wstrząsnęła inna opowieść, tym razem o ogromnym słupie dymu w Arathi który było widać z odległości wielu kilometrów. Dym był gęsty, czarny i nienaturalny a na dodatek dwie osoby utrzymują że widziały w nim jakieś upiorne kształty.

Wielkie ognisko trwało dosyć krótko, a przynajmniej tak utrzymują świadkowie którzy niedługo po spostrzeżeniu dymu udali się na miejsce gdzie odkryli spaloną pomniejszą farmę którą ktoś niema zrównał z ziemią paląc wszystko (włącznie z małym zalesienie z tyłu pagórki na którym mieścił się dom gospodarza!) aż został głównie popiół.

Kilka kilometrów od miejsca zdarzenia grupa myśliwych natrafiła na córkę gospodarza która z obłędem w oczach opisała zmasowany atak uzbrojonych po zęby bandytów z parą krasnoludzkich moździerzy. Ponoć banda chciała połowę plonów, jej ojciec się nie zgodził więc ,,tamci" zamordowali kilku parobków których ciała następnie zostawili w stodole. Potem wielki, orczy brutal zaciągnął ją do domu jej ojca gdzie na oczach swoich kumpli chciał ją zgwałcić ignorując przy tym jej modlitwy które o dziwo zostały wysłuchane! Nagle, znikąd pojawiła się inna grupa zbrojnych która pomimo nawet pięciokrotnej przewagi wroga rzuciła się na napastników. I wygrała! Wojownicy którym towarzyszył ,,dziwny, ponad dwumetrowy stwór zdolny przepołowić człowieka jednym cięciem" zmasakrowali jej oprawców po czym niegodziwcy odpowiedzieli ogniem. Na pozycje obrońców spadło kilka-kilkanaście zapalających pocisków z krasnoludzkich moździerzy przez co praktycznie cały lasek zamienił się w ogniste piekło które według uciekinierki musiało całkowicie pochłonąć grupę rycerzy.

Na miejscu znaleziono blisko 19 ciał, z czego 9 bez wątpienia należało do mieszkańców a pozostałe 10 mogło należeć do napastników lub tajemniczej drugiej grupy ale ciała są tak mocno spalone że z trudem można nawet określić rasy jakich przedstawicielami byli polegli w tej bitwie.

Krasnoludek
Posty: 89

Re: Plotki Przymierza

Post#669 » 25 sie 2018, 6:37

Złe Ziemie, Biała Twierdza

Podziemne sale Dun Angor rozbrzmiały rykami silników i rytmicznym odgłosem podkutych butów stukających o kamienne posadzki. Tan Thangor wydał rozkaz mobilizacji oddziałów, by zmierzyć się z nowym zagrożeniem dla królestwa. Biorąc pod uwagę rozmiary i rodzaj zmobilizowanych wojsk, które obejmują nie tylko piechotę, ale także ciężką artylerię i żyrokoptery, stary krasnolud musi traktować wroga bardzo poważnie. Tak czy inaczej, Dun Angor wyrusza do boju. Ci, którzy sprzeciwiali się imperatywowi władzy krasnoludów w ostatnich latach zwykle nie wychodzili na tym dobrze. Czy jednak i tym razem będzie tak samo?

- - - - -

ZRÓB KRASNOLUDA I PRZEKONAJ SIĘ. Ewentualnie zrób elfa z Quel'Danil, albo ogra z podporządkowanego krasnoludom plemienia. TYLE MOŻLIWOŚCI. Tak czy inaczej, po więcej info zgłoś się na kanał discordowy:
https://discord.gg/RQku3Ms

Lub bezpośrednio do Krura Qyleesa, Krurestwo którego spod tego jest świata.
Thorbrom Frostblade - popełnił samobójstwo w lochach Ironforge
Dungard Ironcutter - zginał w nierównej walce z orkami w Ashenvale
Hargrim Stonehand- niegdyś generał Gwardii Khaz'Modan, później Kapitan Szarego Trybunału. Zginął podczas szturmu na Cytadelę Korony Lodu. Spoczywa w Ironforge.

Thangor Hammerhand - sędziwy zwiadowca Armii Ironforge, przemiły staruszek

Za Króla, za klany, za Khaz'Modan!

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Przymierza

Post#670 » 09 wrz 2018, 17:26

Arathi
Dzisiejszego poranka kilka karawan zrobiło sobie przerwę w podroży żeby obejrzeć nietypowe widowisko jakim była grupa paladynów broniących wyjścia z krypty przed sporą bandą nieumarłych. Zakuci w stal wojownicy rożnych ras odpierali natarcie zszytych ścierw a na końcu ludzki rycerz z mieczem dwuręcznym zabił ogromne plugastwo jednym, zdecydowanym cięciem!

Powiadają również że ci paladyni posiadają ufortyfikowaną siedzibę nieopodal Exodaru..

Wróć do „Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Zaloguj się  •  Zarejestruj się