Plotki Przymierza

Miejsce, gdzie mozna znalezc informacje o tym, co sie dzieje w klimacie oraz biezace plotki krazace po uniwersum.
100
azsyrg
Posty: 825

Re: Plotki Przymierza

Post#621 » 25 maja 2017, 7:28

WSZYSTKIE MIASTA PRZYMIERZA

Z Nowego Lordaeronu znów nadeszły wieści. Druga faza Drugiego Wielkiego Turnieju Bohaterów ma rozpocząć się już dwudziestego siódmego dnia tego miesiąca. Wtedy też zostaną ogłoszone pary drugiej fazy. Mówi się też o tym, że powodem opóźnienia było przebudowanie i ponowne zabezpieczenie areny turniejowej po serii niebezpiecznych wypadków, jakie miały na niej miejsce...

Lista par:

Sierżant Azghren - Gość Bezimienny
Sierżant Nayari - Gość Thangor
Krzyżowiec Norius - Rekrut Faestela
Pułkownik Shav - Krzyżowiec Rickon
Rekrut Hook'anu'wah - Gość Erlli
Gość Rhoan - Dzika Karta

Hergen
Posty: 54

Re: Plotki Przymierza

Post#622 » 05 cze 2017, 21:21

Stormwind
Od kilku dni można usłyszeć plotki jakoby młodszy z Artfordów miał jakieś kłopoty ze zdrowiem, tym razem o dziwo fizycznym. Ponoć, został wyniesiony z ambasady Srebrzystej Krucjaty przez jakaś dużą i włochata istotę. Co odważniejsi gadają że Fredric Artford zniszczył własny układ trawienny! Ten długoletni alkoholik tyle pił przez te lata że jego żołądek nie wytrzymał. A może to sprawka brutalnego umartwiania się? Każde ciało ma swoje granice..

Tak czy owak, ostatniej nocy ktoś zmienił zewnętrzny wystrój tego upiornego domu w dzielnicy katedralnej. Na wierzch zostały wyciągnięte niewidziane od czasów pierwszej wojny sztandary a masywne drzwi wejściowe zaczęła zdobić niepokojąca kozia czaszka....zły symbol śmierci który przynosi pecha..oraz herbowy symbol tej rodziny.

Również na zewnątrz widać zmiany. Przez cała dobę dom jest pilnowany przez przynajmniej dwóch strażników. Czyżby ta banda dziwaków czegoś się bała? Inne znaki są równie niepokojące-w nocy według stałych bywalców cmentarza miał się odbyć cichy pogrzeb. Kilka ubranych na czarno postaci zdawało się nawet świadomie w tym uczestniczyć!

Awatar użytkownika
Lug
Zastepca Administratora Forum
Posty: 657

Re: Plotki Przymierza

Post#623 » 09 cze 2017, 12:17

Westfall

Ej, słyszałeś? Widziałem wczoraj jak od wczesnego popołudnia straż rozkładała jakieś dziwne urządzenie wewnątrz murów Sentinels Hill. Z trudem montowali niepozorną, świecącą platformę aż do wieczora kiedy to za jego pomocą przybyła dziwna zgraja. Ta teleportacja kiedyś przeniesie więcej szkody niż pożytku... Dwójka ludzi, elf i gnom, a z nimi kolejna maszyna, jakieś działo chyba. Byli z tego całego Syndykatu Technomagicznego. Rozmawiali przy świecącej platformie o wirze z szefową warty i ładowali to działo na wóz. Odjechali w stronę tej annomaliji w kraterze. Nie wiem co tam porobili, bo wrócili wszyscy, niektórzy potłuczeni i polamani, ale wszyscy. Mimo, że przemarznięci na kość. Wracam tam dzisiaj, bo słyszałem, że rano wzeszło słońce! Rozumiesz? W Westfall wzeszło pełne słońce, którego nie było tam za dużo od miesięcy przez te przeklęte chmury śniegowe.

Pogoda w Westfall wraca do normy, anomalia nie zniknęła, ale już nie powoduje ochłodzenia klimatu.
Fizley Flametail - Gnom mag, Arcymag Kirin Tor
Nitius Redhawk - Czlowiek wojownik, weteran z Northrend
Valanis Glavier Haunder - Worgen, lowca glów
Northalar Nemudorei - Nocny elf, zwiadowca
Dr. Vezz - Goblinski doktor nauk medycznych, psychologicznych i torturologii stosowanej
Ithael Eirtahl Alean'arnith - Krwawy elf, soulknife, najemnik

100
azsyrg
Posty: 825

Re: Plotki Przymierza

Post#624 » 09 cze 2017, 18:39

Stormwind

Dzisiaj pojawiły się w mieście jak i w Goldshire ciekawe ogłoszenia:

Królestwo Stormwind wraz z sojuszniczym Królestwem Gilneas ogłasza nabór ochotników do ekspedycji, której celem będzie zrujnowana dawno temu osada rybacka Surwich. Poszukiwani są wszyscy umiejący radzić sobie w walce, jak i magicy, a również rzemieślnicy wszelacy. O więcej informacji należy pytać w porcie. Udzieli ich Lenaird "Lew".

Co więcej jak popytać to bez trudu można się dowiedzieć, że owe ogłoszenia zostały wywieszone przez Straż, co zresztą potwierdza pieczęć królewskich urzędników.

monk
Posty: 252

Re: Plotki Przymierza

Post#625 » 15 cze 2017, 10:03

Stormwind

Do portu przybił wczorajszego dnia statek, całkiem ekskluzywny statek, nie jakaś kupiecka łajba czy tez rejsowy. Zatrzymał się najpewniej na dłużej w mieście bo zacumował przy dalszym podeście...
Mówi się, że marynarze noszą na sobie symbole Gilneas oraz Stormwind, są też ponoć uzbrojeni. Załadunek idzie pełną para; konie, świnie, drób, bagaże, materiały budowlane i wybuchowe, a także jego przyszli pasażerowie którzy odpowiedzieli na wywieszone parę dni wcześniej ogłoszenie schodzą się, wypełniają jakieś papierki i zajmują kajuty na statku.
Planowane wypłynięcie ma nastąpić piątego dnia tego tygodnia.

Awatar użytkownika
100
Ysia
Posty: 951
Kontaktowanie:

Re: Plotki Przymierza

Post#626 » 14 lip 2017, 14:56

Elwynn!

A co byście powiedzieli, gdyby miniony wieczór w Goldshie nie okazał się znowu mało ekscytujący? A gdyby tak w środku nocy do miasteczka zajechało trzech zakapturzonych jeźdźców na karych koniach i zrobiło burdę w karczmie? Dwóch mężczyzn i kobieta, ubrani w ciemne odzienie, czarne płaszcze i szerokie kapelusze, uzbrojeni w broń palną i błyskające na biodrach pasy z ostrzami, wparowali do Lwiej Dumy prędzej niż ktokolwiek zdążył podnieść spojrzenie w stronę drzwi. Tak się akurat złożyło, że straż miała pilną sprawę w wychodku, który dziwnym trafem został zablokowany i przewrócony ze stróżem prawa w środku, a i żadnego dzielnego rycerza nie było w pobliżu. Biedne te ludzie w karczmie. Taki horror przeżyli. Dnia następnego powiadali, że o śmierć się otarli. Bo jeźdźcy wyraźnie niespełna rozumu byli. Najpierw najroślejszy z zamaskowanych wywrócił stół i chwycił za butlę wina by z gwinta pociągnąć solidny łyk. W tym czasie nieco mniejszy oprawca już wytrzepywał z biednego menela co tu był przypadkiem piąty wieczór z rzędu ostatnie miedziaki. A kobieta, bo musiała być to dama, zwinnym kłusem przemierzyła gospodę i zablokowała drzwi do kuchni co by gospodarz nie wyszedł i nie rozgonił towarzystwa. Kilku chłopów, dwie nastolatki, które postanowiły dziś wymknąć się z domu, jeden mieszczanin z jedną mieszczanką (co to już w drodze na piętro byli, ale im przerwano spacer w połowie wysokości schodów), bogaty kupiec liczący swoje papiery wartościowe i obligacje przy szynkwasie (chyba jakiś znajomy karczmarza bo nim się odegrało to piekło na ziemi, to sobie plotkowali uroczo przy piwie i interesach) oraz on, mroczny czarodziej siedzący w rogu sali i popijający kakao bez wychylania twarzy z odmętów kaptura - taką oto gromadkę spotkało pogwałcenie podstawowych praw człowieka. Okradziono ich bowiem ze wszelkiego dobra materialnego, wyśmiano i wykpiono, gdy "zakładnicy" musieli nago stanąć pod ścianą z kominkiem i pilnować swoich ubrań, gdy w tym czasie trzej najeźdźcy przeliczali łupy. A potem równie szybko jak się pojawili, dosiedli swych karych koni i odjechali. Przerażająca historia odnalazła swe uzasadnienie w ludowych przesądach i legendach. Jeźdźcy zostali nazwani demonami, diabłami, szatanami i innymi najgorszymi a zła sława pociągnęła się za nimi po wieczność... tzn tak pewnie będzie, bo póki co to ta plotka ma raptem kilkanaście godzin i nie rozniosła się dalej niż w leśne knieje i może już na przedmieścia Stormwind.
"Fiolki nie sa skromne, golebie niezbyt pokojowo nastawione, a koty rzadko wpadaja na ten bardzo ludzki pomysl, by zachowywac sie okrutnie czy falszywie."
Eugen Skasa - Weiss


Obrazek

monk
Posty: 252

Re: Plotki Przymierza

Post#627 » 26 lip 2017, 18:28

Redridge

Ostatnimi czasy przesmyk górski miedzy Redrige a Swamp of Sorrow zdawał się bardziej uczęszczany, a wszystko za sprawą karawan podążających ze Stormwind przez ów przesmyk do miasteczka goblińskiego na bagnach. Najpewniej wzbudziło to zainteresowanie miejscowych opryszków bądź inne barwne grupy zamieszkujące te tereny, ponieważ wczorajszego wieczoru regularnie podróżujący transport zaginął bez wieści nim dotarł do celu. Kolejnego ranka w Lakeshire pojawił się ciemno włosy, wysoki człowiek wypytujący nie tylko o świadków, ale i osoby chcące sobie szybko dorobić. Ma zostać w miasteczku nie dłużej niż cztery dni, czyli do przyjazdu kolejnej, nie planowanej tym razem karawany jak twierdzi z transportem drewna.

monk
Posty: 252

Re: Plotki Przymierza

Post#628 » 11 sie 2017, 17:55

Stormwind

Od paru dni w dzielnicy magicznej trwa remont jednej z karczm. Towarzyszą temu naturalne odgłosy szurania, stukania, przynoszone są też belki i deski. Hałas nie jest zbyt uciążliwy z racji oddalenie owej karczmy, ale magowie i tak narzekają, że z pomocą magii uwinięto by się znacznie szybciej i ciszej. Inni natomiast cieszą się na myśl, że w dzielnicy magicznej powstanie karczma z pokojami do wynajęcia bo do Akademii nie będzie trzeba daleko chodzić.

Awatar użytkownika
Tarranei
Posty: 167

Re: Plotki Przymierza

Post#629 » 17 sie 2017, 13:18

Stormwind, Goldshire

Takowe ogłoszenia zaczęły pojawiać się na tablicach, murach i gdziekolwiek gdzie wiatr wywiał słabo przymocowane plakaty:


ALCHEMIA
Eliksiry magiczne dla każdego.
Mikstury i specyfiki tradycyjne.
Zioła i zaopatrzenie zielarskie.
Egzotyczne kwiaty i rośliny.
Rozsądne ceny. Pytać w mieście o pracownię Anny Thrax.Anna Thrax, znana niektórym jako "Wez" albo "ta zatruta wariatka" wróciła do Stormwind po tym jak niespełna kilka miesięcy temu opuściła miasto by "rozszerzyć swoje badania". Nawet zdołała odzyskać swoją dawną miejscówkę pod murem przy kanałach dzielnicy handlowej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprawiedliwosc dla fizoli!IRC: Fokker

"live like windrammer as you fuck"

monk
Posty: 252

Re: Plotki Przymierza

Post#630 » 17 sie 2017, 17:18

Stormwind

Remont wykupionej podobno przez jakąś smarkule karczmy dobiegł końca, na co mieszkający w okolicy magowie jak i sama Akademia odetchnęli z ulgą. Podobno jak na razie karczma przyciąga sporo gości, być może to czysta ciekawość, a może rzeczywiście standard tej gospody jest wyższy. Będący w niej w dniu otwarcia goście wspominają, że pobyt w gospodzie został im umilony przez występ iluzjonisty, co więcej jeden z gości albo był bardzo pijany, albo bardzo głupi bo fundował wszystkim darmowe kolejki przez czas swojego pobytu, być może dlatego nie wiele wiadomo o cenach. Według informacji jakie zostały udzielone gościom w niedługim czasie będzie można spróbować egzotycznych trunków wykonanych przez o dziwo pandarenkę, która jest pracownicą tego przybytku.

Wróć do „Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Zaloguj się  •  Zarejestruj się