Warlock, necrolyte i necromancer

Hergen

Warlock, necrolyte i necromancer

Post#1 » 21 wrz 2016, 21:45

1.Soulshardy i wysysanie duszy to klasyczne czary nie czarnoksiężników lecz nekrolitów (http://wowwiki.wikia.com/wiki/Necrolyte). Podczas pierwszej wojny w szeregach hordy można było natrafić na ożywiających umarłych prymitywnych nekromantów/nekrolitów którzy mieli jakieś powiązania z twisting nether. To byli czarnoksiężnicy czy nekromanci? Bo chyba na serwerze nie ma klasy ,,necrolyte".
2.Jeśli moja postać będąca opuszczonym (undead) nauczyła się nekromancji od właśnie takiego nekromantycznego weterana pierwszej wojny i nigdy nie miała styczności z zaklęciami typowymi dla plagi (kult potępionych nie zostawia swoich ksiąg gdzie popadnie) to jest nekromantą czy czarnoksiężnikiem? W teorii nie powinien znać żadnych zaklęć poza tymi które znał nauczyciel jego nauczyciel.

Awatar użytkownika
Oxon
GM
GM

Re: Warlock, necrolyte i necromancer

Post#2 » 22 wrz 2016, 11:38

Musisz zrozumieć, że początki systemu SW na RH wyszły nie z Warctafta ani WoWa, a z podręczników World of Warcraft RPG, które (ponoć) nie są już kanonem w świecie Warcrafta i nie są całkowicie zgodne z lore. System ten wyszedł na bazie d20 i jest bardzo podobny do D&D3, w związku z tym przejął system klas postaci, których jest niewielka ilość.
W WoW RPG magia dzieli się (jak w D&D) na 2 typy: wtajemniczeń (czyli arkaniczna) i obiawień (kapłani, szamani, druidzi). Dodatkowo, według podręcznika, jest jeszcze magia fel, której nie udało się autorom wpisać w żelazne zasady D&D, to dopisek dali za opisem magii i zrobili z niej podtyp zaklęć.

Ciebie interesuje klasa arkanisty, który ma 3 podklasy: czarodzieja, czarnoksiężnika (warlocka) i nekromanty, które poza główną listą zaklęć arkanisty, mają swoje dodatkowe, krótsze listy.
Teraz uwaga: zaklęcia Drain Soul, Drain Life, Soulshard i podobne znajdują się na liście czarnoksiężnika. (Żelazne zasady D&D). Nekromanta może sobie trupy z ziemi wskrzeszać, rzucać zaklęcia wysysające poziomy i inne bzdety, jak wysysanie poziomów, czy atrybutów, albo nie wiem co jeszcze.

Necrolyte w tym wypadku mógłby być ewentualnie jakąś klasą prestiżową cholera wie kogo, bo taki Drain Life jest zaklęciem warlocka, ale jego typ to nekromancja, a Soulstone też warlocka, ale typ Przyzywanie (leczenie).

Trochę to bez sensu, jak cały motyw z robieniem papierkowego RPG z gry MMORPG, którą zrobili ze strategii. Noale, jak chcesz się z tym bawić, to polecam podręcznik podstawowy 2 edycji WoWRPG (nawet ikonki przy opisach zaklęć są takie jak w wowie).
Ten post sponsorowany jest przez fundację charytatywną #krasnale™

Awatar użytkownika
100
qylees

Post#3 » 22 wrz 2016, 11:46

W warunkach RH ktoś taki mógłby być po prostu dwuklasowcem z dwiema klasami arkanisty, to znaczy i czarnoksiężnikiem, i nekromantą.

Wtedy miałby dostęp do obu list zaklęć (przy czym, do tego trzeba mieć oczywiście więcej niż 1 poziom, ale z drugiej strony - tak samo byłoby w przypadku, w którym Necrolyte był klasą prestiżową - zapewne miałby wymaganie posiadania poziomów w nekromancie i czarnoksiężniku właśnie).

Hergen

Post#4 » 22 wrz 2016, 16:51

Dzięki za pomoc.
Raczej z powodu braku klasy nekrolity zdecyduje się na dwuklasowość. Uniwersum warcrafta 1&2 znacznie się różniło od wow-a..... twisting nether był określany jako ,,niższe plany" a fel był mieszany z nekromancją.
Socjalny suchar: Nieumarły warlock-necromancer? Zapowiada się homoseksualny czarnoskóry żyd w tego uniwersum :).

Awatar użytkownika
TomEdo

Post#5 » 22 wrz 2016, 17:08

No, trochę wstrzeliłeś się w lukę w systemie. Serio nie wiem jak to pogodzić. Sprawdzałeś może prestiżowe klasy czy któraś nie pasuje? Wiem że jest jedna co łączy bajery kapłana i maga (mystic cośtam, na telefonie jestem nie chce mi się szukać). Może istnieje podobny twór dla necrolocków?

Wróć do „Wszystko i nic”