Kosmologia RH

Wasze pomysly badz oczekiwania wzgledem serwera RH.
Sald

Kosmologia RH

Post#1 » 08 paź 2012, 22:38

Tutaj z kolei jest miejsce na produktywna rozmowe na temat wprowadzonej Kosmologii Warcafta na potrzeby RH. Zaznaczam, ze to nie jest dyskusja nad tym czy ja wprowadzic, a okazja na podzielenie sie odczuciami i pomyslami zwiazanymi z owa inicjatywa.

Pozdrawiam,
S.

Requiem

Re: Kosmologia RH

Post#2 » 09 paź 2012, 0:40

W sumie.. pewnie bezkonstruktywna uwaga aczkolwiek ciekawi mnie czemu pseudoplan oparów jest na pograniczu wody i ziemi kiedy ni jak z tego oparów sie nie zrobi.. szlam.. bloto.. takie tam. Osobiscie widze to bardziej jako Powietrze / Ogien.. czy.. ogien / woda.. i choc to pierwsze jest zajete przez pseudoplan popiolu.. to jednak to drugie wciaz ma wiecej sensu niz woda/ziemia.

Awatar użytkownika
Tarranei

Post#3 » 09 paź 2012, 7:18

Milo ze swiat na RH sie rozszerza, aczkolwiek szkoda nieco ze jest to zabawa glównie dla skoxanych postaci magikujacych...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sprawiedliwosc dla fizoli!

IRC: Fokker

"live like windrammer as you fuck"

Sald

Post#4 » 09 paź 2012, 9:06

W kazdym swiecie fantasy tylko magia jest zdolna pokonywac bariery planarne a w Warcraft dzieki tytanom i innym czynnikom jest to jeszcze trudniejsze niz zazwyczaj. Tego nie bedziemy zmieniac, bo ciezko tu o rozsadna alternatywe. Niestety.

Awatar użytkownika
Khangax
Kontaktowanie:

Post#5 » 09 paź 2012, 14:57

O ja mam inne pytanie. Co z Planem Eterycznym i zakleciami, które pozwalaja na niego przeskakiwac (Etherealness, Ethereal Jaunt)? O ile wiem, Plan Eteryczny w ogóle na RH nie istnieje i zastepuje go Nether, ale jesli to prawda, to jak sie to przeklada na dzialanie tych zaklec i jak sie maja do tego Bariery Tytanów?

Zas co do tego:
Requiem pisze:czemu pseudoplan oparów jest na pograniczu wody i ziemi kiedy ni jak z tego oparów sie nie zrobi.. szlam.. bloto.. takie tam. Osobiscie widze to bardziej jako Powietrze / Ogien.. czy.. ogien / woda.. i choc to pierwsze jest zajete przez pseudoplan popiolu.. to jednak to drugie wciaz ma wiecej sensu niz woda/ziemia.

Zgadzam sie, ze nazwa jest wybitnie kijowa. O ile wiem to drugie jest niestety niemozliwe, bo zywioly przeciwstawne nie tworza laczonych planów, poniewaz sie za bardzo nie lubia, dlatego nie moze istniec kombinacja ogien/woda albo powietrze/ziemia.

Alee... Zdaje sie w D&D tych planów jest jeszcze wiecej i tam wyglada to tak:
Obrazek

Demoneq

Post#6 » 09 paź 2012, 15:45

Jesli ten powyzszy rysunek odpowiada realiom swiata Warcrafta/RH i chodzi o plan opisany na nim jako "Ooze", to slowo oznacza mul, czy szlam, wiec wydaje sie miec sens jego polozenie miedzy planami wody i ziemi. (zgaduje, ze "plan oparów" moze byc oficjalnym tlumaczeniem, którego ekipa sie trzyma i stad to dziwnie wyglada - albo rzeczony rysunek po prostu nie pasuje do uniwersum Warcrafta... )

Edit: Czytajac opisy sfer w glównym watku, a dokladniej czesc dotyczaca swiata duchów (tego, gdzie Loa itp.), nasunelo mi sie pytanie: czy Pierwotni Bogowie (Primal Gods, Shadra, Ula-Tek, Bethekk itd.) to tez Loa i tam siedza, czy nie? (moja teoria byla taka, ze Loa to duchy przodków i jakies pomniejsze wzgledem Primal Gods, a Primal to, cóz... cos innego. Potezniejszego niz zwykle Loa, anyway)

Sald

Post#7 » 09 paź 2012, 16:30

Do postu Demonqa : Tak, obecnie w lore RH funkcjonuja jako Loa i zostaly tak de facto sklasyfikowane przez graczy siedzacych w klimatach trollowych. Co za tym idzie swe siedziby maja wlasnie na tym planie.

Awatar użytkownika
85
Gronbar

Post#8 » 10 paź 2012, 15:39

Jak wglada sprawa dostania sie na Outland z Azeroth za pomoca Dark Portalu. Jest to bezpieczne? I czy dzieki temu mozna ominac bariery tytanów i latwiej dostac sie na inne plany?

Awatar użytkownika
Astrall

Post#9 » 10 paź 2012, 17:04

Dark Portal jest najstabilniejszym portalem wiodacym do Outlandów tak wiec jest to najlatwiejsza opcja. Omija bariery tytanów a gdy dostaniesz sie juz na outlandy zaklecia typu "plane shift" dzialaja bez problemów.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Snake123

Post#10 » 22 lis 2012, 23:36

Jako ze ostatnio gram jako Ethereal, to bym do planet dodal jeszcze K’aresh. O Etherealach nie zawiele wiadomo, ale ich imiona podobne sa do arabskich. Wyglad po przemianie dodadkowo podsuwa mysl, iz autorzy kierowali sie bliskim wschodem i jego rejonami. Wiec podobna kultóre mozna by przypisac im. Jesli chodzi o klimat planety, to mozna zalozyc, ze przewaza tam pustynia z kilkoma oceanami i duza iloscia pokaznych oaz lub planeta pokryta jest bujna tropikalna dzungla, na co wskazuje charakter zieleni jaka atorzy umiescili w ekodomach (nie wiem jak to dokladnie sie nazywa) Ethereali, choc otatecznie moze to byc pruba utzymania ostatnich ocalalych gatonków z okolic Netherstormu. Jesli chodzi o ich polietyke i miasta to podbni byli do goblinów, wiekszymi miastami zazadzali ksiazeta, lecz pamietac trzeba, ze oni podlegli królowi. Po zdobyciu planty przez Dimensiusa nie wiadomo do konca co sie stalo z K’aresh i nad tym trzeba by bylo pomyslec.

Wróć do „Propozycje”