[EVENT] Tajemnica skryta pod warstwą lodu...

Miejsce, gdzie mozna znalezc informacje o tym, co sie dzieje w klimacie oraz biezace plotki krazace po uniwersum.
Awatar użytkownika
TomEdo

[EVENT] Tajemnica skryta pod warstwą lodu...

Post#1 » 07 gru 2017, 23:37

Westfall ze swymi złotymi polami, Elwynn o zielonych łąkach, wzgórza Redridge otaczające jezioro, pokryte pajęczyną lasy Duskwood...

Dni mijają w spokoju dla większości królestwa. Główne konflikty dawno wycofały się z tego obszaru. Jedynie Westfall miało problemy niedawno z wywołaną magicznie zimą, ale oprócz tego wiele się nie dzieje.

Jednakże bywa i tak, że wystarczy wyjść z domu i przejść się na spacer by spotkało cię coś niesamowitego, tajemniczego... lub groźnego na tyle, że może zaburzyć spokój wszystkich w tej okolicy.

Suchary informacyjne:
TomEdo rozpoczyna nową serię eventów, jednakże ich format różni się znacząco od tego czego zwykle spodziewacie się po evencie. Oto lista, bo łatwo mi to było napisać w formie listy:

- Event jest przeznaczony dosłownie dla KAŻDEGO kto wyrazi zainteresowanie uczestniczeniem, tak długo jak znajduje się na obszarze wyżej wymienionych krain (Westfall, Elwynn, Redridge, Duskwood). Nie ważne jakiej jesteś klasy, charakteru czy też jakie masz motywacje, możesz zostać w to wplątany, jak i możesz swobodnie się z tego wyplątać lub po prostu dołączać ot tak, z doskoku. Generalnie możesz dołączyć nawet Hordziakiem, ale nie odpowiadam za twoje bezpieczeństwo na terenie niektórych krain.

- Event dzieje się non stop. To znaczy, że kiedy tylko jestem na IRCu (i nie jestem AFK lub już zajęty czymś innym) lub online na jednym z NPCtów biorących udział w evencie to można do mnie napisać i zacząć brać w nim udział, ot tak! Żadnych rejestracji, godzin, dat. Wszystko dzieje się na żywo na serwerze Redemptor Hominis. Jedynie wielkie punkty zwrotne w evencie będą w jakiś sposób zapowiedziane.

- Informacje na temat wydarzeń nie będą podawane w standardowy dla takich imprez sposób. To znaczy, dowiadywanie się co się właściwie dzieje odbywa się w grze poprzez interakcje z postaciami NPCtów jak i postaciami innych graczy.

- Mimo to, oto garść określeń, które pasują do tego klimatu, żeby każdy mógł uznać czy jest zainteresowany
spróbowaniem w ogóle: tajemnica, śledztwo, spisek, walki, zasadzki, rozległa fabuła, swoboda, sandbox

- Event odbywa się na innych zasadach niż standardowe SW: klasy i poziomy postaci mniej więcej określają jej siłę i kompetencje, wykonywane akcje i ich poprawność dla danych sytuacji definiują jak wysoka jest szansa ich powodzenia, roll wykonują jedynie gracze, na obronę przed czymś lub jako sposób na sprawdzenie swojej akcji i jedynie modyfikuje on jak dobrze im poszło na bazie emotki (słaba decyzja będzie miała nikłe skutki nawet z dobrym rollem, a dobra decyzja będzie skuteczna nawet ze słabym rollem).

- Każda postać biorąca udział w evencie będzie go doświadczać ze swojej własnej perspektywy i dla każdego niemalże będzie on prowadzony indywidualnie.

- Mimo domyślnego istnienia kilku frakcji w evencie, macie pełne prawo zrobić co wam się żywnie podoba, nawet dołączyć do "tych złych". Wszystko jest plastyczne i zależy tylko od was!

- Postaci NPCtów będą aktywnie podejmować różne działania na własną rękę dokładnie tak samo jak gracze. Czasami warto ich odwiedzić po jakimś czasie, a nuż coś się wydarzyło u nich lub mają nowe informacje.

Zainteresowany?
- Wpisz w grze /join Tajemnica i dołącz do zabawy. Zachęcam wszystkich aktywnie biorących udział w evencie do dołączenia do tego kanału. Pozwoli to wam ustalić kto z okolicy też ma coś z tym wspólnego i móc z nim/nią porozmawiać w klimacie na temat waszych odkryć. Służy też jako narzędzie dla mnie jeśli musiałbym coś wam ogłosić lub podczas prowadzenia dla większej grupki.
- whispnij do następujących postaci: Koniec, Pettos, Dillian
- napisz do mnie na ircu, nick: TomEdo

INFO DLA GRACZY JUŻ BIORĄCYCH UDZIAŁ W EVENCIE:
Jeśli już gracie i macie ochotę zwiększyć swoją szansę na klimat z innymi osobami tkwiącymi w tej tajemnicy, możecie wypisywać w tym temacie nicki waszych postaci i kontakt na IRCu by ułatwić innym znalezienie was.

Awatar użytkownika
TomEdo

Re: [EVENT] Tajemnica skryta pod warstwą lodu...

Post#2 » 11 gru 2017, 22:59

Hej. Pojutrze (13.12) wylatuję do Polski w odwiedziny u rodziny i znajomych. Nie będzie mnie do niedzieli (17.12), dlatego Dillian, Pettos, a przede wszystkim Koniec, nie będą dostępni w grze by móc z nimi posuwać fabułę do przodu.

Jeżeli będzie to jednak możliwe, to w przeciągu tych kilku dni będę wypuszczał (nie będąc w grze) pomniejsze informacje, które będziecie mogli rozkminiać w oczekiwaniu na jakieś kolejne wydarzenie z udziałem naszego ukochanego Końca. Możliwe też że zainstaluję sobie irca na telefonie żebyście nie musieli czekać z niektórymi klimatami tylko dlatego, że macie jakieś drobne pytanie do mnie.

Dodatkowo. Jako, że mam zboczenie do cyferek, zostawiam tutaj parę pytań z ankietami dla grających w Tajemnicy. Jestem ciekawy waszych opinii.
Odpowiedzi na pytania to cyfry od 1 do 5, gdzie 1 oznacza "W ogóle mi się nie podoba" a 5 "Bardzo mi się podoba".

Jak podoba ci się format czasowy? (Event dzieje się praktycznie non stop)
http://www.strawpoll.me/14600884

Jak podoba ci się tematyka eventu?
http://www.strawpoll.me/14600915

Jak podoba ci się lokalizacja eventu? (Stormwind i Okolice)
http://www.strawpoll.me/14600931

Jak podoba ci się sposób zbierania informacji o wydarzeniach? (Brak postów z update'ami o fabule)
http://www.strawpoll.me/14600938

Jak podoba ci się mniej precyzyjny, a bardziej fabularny system określania sukcesu i porażki w evencie? (Jedynie gracze rzucają)
http://www.strawpoll.me/14600962

I ostatnie... myślę, że ważne pytanie

Jak często czujesz się zdezorientowany tym co się dzieje w fabule Tajemnicy?
http://www.strawpoll.me/14600986

Fabularny mini update: nadal jesteście w kaczej dupie

Awatar użytkownika
TomEdo

Post#3 » 25 gru 2017, 19:16

Komplet dokumentów znalezionych przez Pettosa Omisa w gabinecie pierwszego arcymaga Akademii Magicznej, Isendera Aldabara:

Pierwsze znalezisko:

*dokumenty znalezione w skrzyni ze sprzętem do analizy alchemicznej, strony sugerują że były częścią jakiejś większej całości*

Analiza Iseliusa:

1. Szacowany wiek
2. Zasobności many
3. Podatność na żywioły
4 .Potencjał intelektu
5. Maksymalna osiągalna temperatura ujemna
6. Poziom zespolenia mentalnego
7. Diagnoza zdrowia psychicznego

Ad. 1
Próbowałem wyciągać z niego tę informację ale jego zrozumienie zjawiska czasu różni się od mojego. Jego ignorancja w tej kwestii utwierdza mnie coraz bardziej w przekonaniu że jest jedynie narzędziem, ale dlaczego jest wobec tego zdolny do emocji?
Ad. 2
To zagadkowa kwestia. Wydaje się polegać na zasobach wtórnego ciała, jednakże posiada również własne zasoby. Mogą pochodzić z oryginalnego ciała lub są wyizolowane z ciała wtórnego i zablokowane tylko na jego użytek.
Ad. 3
Jego magia podlega zasadom podatności jak każda inna magia operująca żywiołem, jednakże on sam nie wykazuje właściwości żywiołu. Przynajmniej w pierwotnej formie.
Ad. 4
To jest prawdziwy problem. Jest geniuszem jeśli chodzi o planowanie i egzekucję swoich zamiarów. Utrzymanie go w środku nie byłoby problemem gdyby nie jego spryt. Będąc w stanie zidentyfikować każdą możliwą dziurę w swoim więzieniu prowadzi ze mną ciągłą batalię. Wymusza to stosowanie eliksirów.
Ad. 5
Najniższa temperatura uzyskana poprzez zespolenie kciuka prawej kończyny górnej w warunkach kontrolowanych wynosiła -200 stopni Quell’siussa dokonując ekstremalnego spadku energetycznego, niemalże zatrzymującego czas.
Ad. 6
Obecne zespolenie wynosi ponad 30%. Zwiększa to ilość furtek które może użyć przeciwko mnie.
Ad. 7
*ten fragment wydaje sie o wiele mniej profesjonany w przeciwienstwie do reszty*
W tej kwerstii nie sposob mu nie wspolczuc. Znalazl sie w pulapce z ktorej nie mogl wyjsc na tak dlugo, ze zatracil absolutnie obiektywnosc myslenia. Gdybym wiedzial i rozumial go wczesniej, nigdy bym nie ryzykowal posuniec na ktore sie zdecydowalem. Niestety jest swoista antyteza dla nas wszystkich.

Drugie znalezisko:
"Znalazlem te notatke calkiem luzem w encyklopedii. Wspomina te samo imie ktore bylo wspomniane w poprzednim dokumencie, wiec uznalem, ze wam je wysle - Pettos Omis"

Treść notatki:
"Czasami zastanawiam sie czy praca w Lordaeronie nie byla moim najwiekszym zyciowym bledem. Poswiecilem swoje najwspanialsze lata zycia w imie czego? Obecnie nikt nawet nie wie naszych dokonaniach. Wlasciwie, to powinienem powiedziec, odkryciach. Dokonac, nie dokonalismy nic, jedynie tracilismy probujac. Zdrowie glownie, a czasami zycie. Kazdy czlonek sekcji albo nie zyje, albo jest w jakis sposob kaleka. Chyba tylko ja mialem dosc sily woli zeby prowadzic normalne zycie. Jezeli to mozna nazwac normalnym...
Niektore tajemnice powinny pozostac pod ziemia, na dnie oceanu lub daleko w Netherze z dala od ciekawskich. Gdybym mogl cofnac czas, poslalbym kazdy plugawy przedmiot, ktory znalezlismy daleko w Nether by nikt go nigdy nie odnalazl. A juz w szczegolnosci Iseliusa. Tak by bylo lepiej dla wszystkich..."

Trzecie znalezisko:
*luźna notatka znaleziona za szafką*

"Dzisiaj czulem sie szczegolnie dobrze. Zdecydowalem sie wykorzystac ten moment i porozmawiac z Iseliusem. Wypilem na wszelki wypadek dodatkowa porcje eliksiru i nawiazalem kontakt. Zapytalem go ktorys raz z kolei po co to wszystko, ale otrzymalem inna niz zwykle odpowiedz. Zamiast standardowej obietnicy mojej smierci i jego wolnosci, uslyszalem spokojne slowa:
"Twoja perspektywa Isenderze jest jedynie waskim wycinkiem rzeczywistosci. Nie jestes w stanie wyjsc poza ramy swojej Akademii, magii, Azeroth czy zwyczajnie wlasnej osoby. Najwazniejsze bedzie zawsze to co doczesne. Nie wazne sa dla ciebie aspekty wiecznosci i wiazace sie z tym konsekwencje. Coz ze zylbys setki, tysiace czy dziesiatki tysiecy lat. To nic w porownaniu z prawdziwa nieskonczonoscia czasu.
Twoje wiezienie skazilo mnie. Stalem sie zwyrodniany, spaczony tym co wasze. Nie powstrzyma mnie to jednak przed polozeniem kresu entropii, ktora pozera rzeczywistosc. Skanalizowales moj potencjal. Nadales mu ksztalt i forme, ale nie odebrales celu. Celem zawsze byl i bedzie koniec entropii, ktora twoj rodzaj napedza."
Po tej wypowiedzi wrocila jego standardowa niestabilnosc. Napardl na mnie mentalnie i musialem sie wycofac zamykajac bariery. im wiecej czasu mija, tym trudniejsze staje sie nawiazanie z nim kontaktu bez ryzyka. Obawiam sie, ze z czasem moze to sie stac niemozliwe."

Awatar użytkownika
TomEdo

Post#4 » 18 sty 2018, 7:30

Seria dwudziestu (serio, liczyłem) klimatów i zapewne większej liczby klimatów towarzyszących zakończona. Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w zabawę. Antagonista został powstrzymany ale wciąż pozostaje na wolności. O ile ten epizod się kończy to wasze postacie wciąż mogą kontynuować wątek z własnej inicjatywy. Może ktoś zechce odnaleźć tajemniczego czarodzieja, walczyć z nim, zrozumieć, dołączyć do niego? Możliwości są jeśli znajdą się chętni.

Zidentyfikowałem parę zalet i wad systemu który został zastosowany w tej serii:

+ klimat toczy się szybko jak na fabułę tego typu (półtorej miesiąca zajęło zrealizowanie całości)
+ brak informacji spoza gry zwiększa grywalność
+ mało czekania na klimat

- fabuła zbyt skomplikowana jak na możliwość dołączania z doskoku (konieczność posiadania informacji na temat poprzednich wątków by zrozumieć połączenia ukryte w kolejnych)
- słaby przepływ informacji (gracze nie dzielą się ze sobą wiedzą, nie wiedzą o co pytać, jak pytać lub ich postacie są po prostu tak skonstruowane że nie mówią innym co wiedzą chomikując informacje)
- zbyt dużo kluczowych wątków które trzeba było freezować i czekać na pozostałych (szczególnie późniejsza faza fabuły), zakłócająca format
- zbyt specjalistyczny klimat (większość postaci zamiera i poddaje się gdy pojawia się magia, czekając na pomoc magów)
- nadmiar używanej magii (wszystko rozwiązywane zaklęciem, włącznie z wątkami śledczymi, odwrotem z pola bitwy, transportem i komunikacją) co udupiało czasami wątek

Wnioski zostały wyciągnięte i przyszłe projekty, mam nadzieję, będą redukować lub wręcz eliminować te problemy.

Fin

Wróć do „Wydarzenia”