Epizod 4: Zaklęcie Isendera Aldabara

Miejsce, gdzie mozna znalezc informacje o tym, co sie dzieje w klimacie oraz biezace plotki krazace po uniwersum.
Awatar użytkownika
TomEdo

Epizod 4: Zaklęcie Isendera Aldabara

Post#1 » 27 lip 2016, 14:16

TEMAT STAŁY SERII EVENTÓW ZWIĄZANYCH Z POSZUKIWANIEM PRZEZ WIEŻĘ SŁOŃCA I JEJ NAJEMNIKÓW UCIEKAJĄCEGO ARTEFAKTU, ZERKNIJ NA KONIEC TEMATU BY ZNALEŹĆ INFORMACJE O AKTUALNYM EPIZODZIE
Ostatnio zmieniony 20 sie 2016, 0:23 przez TomEdo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
100
imiennik
GM
GM
Kontaktowanie:

Re: Polowanie na Artefakty (event dla każdego)

Post#2 » 27 lip 2016, 15:45

Zgłaszam się. Ghardimem. Sobota jest total spoko.
Post sponsorowany przez FlejmHejtFerment spólka z.o.o.

Awatar użytkownika
TomEdo

Post#3 » 30 lip 2016, 11:43

Epizod 1:
Polowanie na Artefakty

Wszelcy poszukiwacze zarobku, który nie wiąże się ze stałą umową o pracę, mogą natrafić na takie ogłoszenie w każdym większym mieście:

Wieża Słońca poszukuje najemników do polowania na artefakty!
Wymagamy:
- umiejętności skutecznej samoobrony
- umiejętności improwizacji w sytuacjach nietypowych
- mile widziane: zdolności magiczne lub archeologiczne
Oferujemy:
- sowitą nagrodę pieniężną

Zainteresowanych prosimy o pozostawienie wiadomości w dowolnym domu aukcyjnym Kalimdoru lub Wschodnich Królestw.

Poza klimatem:
Event przeznaczony dla właściwie każdego kto zechce zarobić. Ile? Około mnóstwo. Nie orientuję się w systemie finansowym RH, ale mniej więcej tyle :D. Ze względu na niską populację serwera event jest dostępny do wszelkich postaci spełniających wymienione minimum. Jeśli chodzi o kwestię transportu: magiczny, więc możesz się dostać na miejsce bez problemu i z niego wrócić po evencie. Orientacyjnie miło by było gdyby ktokolwiek kto chce wziąć udział zgłosił się w tym temacie lub napisał do mnie na ircu (TomEdo).

Wstępna data eventu: sobota wieczorem, 30.07. Jeśli wiele osób będzie zainteresowanych a nie będzie się mogło wtedy zjawić to zmienimy termin na bardziej dogodny.

Awatar użytkownika
TomEdo

Post#4 » 02 sie 2016, 23:11

Kolejna część eventu już wkrótce! Nadal można dołączyć. Kontakt ze mną na IRCu pod tym samym nickiem lub w tym temacie.

Awatar użytkownika
TomEdo

Post#5 » 05 sie 2016, 21:14

Niedziela wieczorem, domyślnie około 18:00 (ale pewnie później). Odbędzie się kolejna część eventu.

Awatar użytkownika
TomEdo

Post#6 » 07 sie 2016, 17:03

Stolik nr 1:
List skierowany do Arcymaga od niejakiej Liath
Mowa w nim o postępach poczynionych przez adeptów Akademii. Autorka listu mówi o tym jak należałoby dokonywać dokładniejszej selekcji podczas rekrutacji kandydatów ze względu na szerzące się wśród studentów praktyki demoniczne. Pisze, że nie jest w stanie określić kto może być odpowiedzialny za szerzenie wiedzy tego typu.

Stolik nr 2:
Oficjalne rozporządzenie Miasta Stormwind, a obok niego krótka notka podpisana imieniem “Delarian”
Na notce pisze jedynie “Myślę, że może cię to zainteresować”, samo rozporządzenie to powołanie na terenie królestwa Stormwind organizacji o nazwie Święta Inkwizycja

Stolik nr 3:
Dziennik, leżąca obok niego flaszka z jakimś płynem
Dziennik wydaje się należeć do kogoś o imieniu Isender Aldabar. Rozpoczyna się wpisem w którym autor cieszy się niezmiernie z założenia Akademii Magii Stormwind, organizacji mającej usystematyzować i ulepszyć proces edukacji w mieście. Większość kolejnych wpisów dotyczy funkcjonowania akademii, pomiędzy nimi znajdują się jednak również zapiski dotyczące zmagań z niejakim Iseliusem. Ciężko określić o co chodzi, ponieważ te fragmenty traktują głównie o skomplikowanych wytworach alchemicznych mających rzekomo owego Iseliusa zatrzymać. Ostatnie wpisy w dzienniku mają między sobą spore odstępy. Autor mówi tam o rosnących problemach w kontrolowaniu wspomnianego wcześniej Iseliusa i o rosnącej demonicznej korupcji członków Akademi Magii. Ostatni wpis urywa się w połowie: “Cała ta afera z demonologami źle odbija się na moim zdrowiu. Iselius zdaje się to wykorzystywać. Myślę jednak, że znalazłem ostateczne rozwiązanie problemu. Kilka miesięcy poszukiwałem informacji na ten temat, ale w końcu udało mi się zaprojektować rytuał, który ma bardzo wysokie szanse powodzenia. Jedyne czego potrzebujemy to uzbieranie potrzebnych komponentów do zaklęcia i odpowiednie wzmocnienie mojego organizmu w razie” tutaj wpis się kończy.

Stolik nr 4:
Plany jakiegoś skomplikowanego zaklęcia i naczynie zawierające lodowaty, ciemnoniebieski płyn.
Inkantacja i rozpisane runy, które należy nakreślić wskazuje na to, że jest to jakaś zaawansowana forma transmutacji i ewokacji, które to miałyby stworzyć żywe, ale puste w środku ciało. Całość wymaga katalizatora, który to leży na stole. Lista wymaganych składników jest dość długa, a w samej sali nie ma ich dość.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2016, 11:52 przez TomEdo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TomEdo

Post#7 » 07 sie 2016, 19:27

Dziękuję za udział wszystkim uczestniczącym w evencie. Kolejne części myślę wkrótce!

Awatar użytkownika
TomEdo

Epizod 2: Zapomniane Zaklęcie i Witrażowa Kostka Grozy

Post#8 » 09 sie 2016, 14:11

Epizod 2:
Zapomniane Zaklęcie i Witrażowa Kostka Grozy

KLIMATYCZNY WSTĘPNIAK:

Suche powietrze pustynnych obszarów zachodniego Kalimdoru wtargnęło do pokoju przez otwarte okno. Maeden nie przejął się gdy papiery, które leżały na biurku nieopodal zsunęły się trącone podmuchem. Miał teraz o wiele, wiele ciekawsze zajęcie niż tamte nudne dokumenty. Zerknął jedynie na chyboczące się płomienie świec. Venn podeszła do okna i wyjrzała na zewnątrz w nocny pejzaż. Od czasu kataklizmu pustkowie wyraźnie się ożywiło, mimo to regularne burze piaskowe raczej nie zachęcały do przeprowadzki. Jedna właśnie nadciągała formując, szybko zbliżającą się do wieży, chmurę pyłu. Gnomka zamknęła okno.
- Sprawdziłem dokładnie plany, które mi pokazałaś. Cokolwiek planował ówczesny arcymag Akademii Magicznej, było całkiem ambitne. - powiedział Maeden po chwili.
- Mniejsza o to, jak działa ten czar? - odparła czarownica.
- To zaawansowana transmutacja, i kiedy mówię zaawansowana, mam na myśli taką, która jest w stanie tworzyć trwałe życie z nieożywionych elementów. Efekt powinien bardzo przypominać zdolność regeneracyjną "ciała" artefaktu. - zdjął okulary i przetarł ścierką. Leżące przed nim na biurku plany pełne były dziwacznych symboli i dopisanych ołówkiem komentarzy. Całość rozpisana była na papierze milimetrowym. Ekstrawagancja, jak na standardy magokracji, wytłumaczalna faktem, że ich autor wiele lat swojego życia spędził w Gnomeregan.
- To wszystko?
- Nie. Zaklęcie jest skierowane w jeden konkretny cel, tak jakby było zaprojektowane z myślą o konkretnej osobie, lub rzeczy. To ona ma być zamknięta w stworzonym ciele.
- Czego potrzebujemy?
- Niczego ponad nasze możliwości finansowe i kontakty. Jest to jednak kosztowna inwestycja. - Maeden odwrócił się spoglądając na swoją wspólniczkę.
- Nie obchodzi mnie to. Muszę mieć tę kostkę. - odparła krótko Venn.
- Doskonale cię rozumiem. - uśmiechnął się szczerząc zęby - Jest tylko jeden problem.
- Jaki? - Venn zerknęła kątem oka na alchemika.
- Katalizator. Nadal nie potrafię ustalić jego właściwości. Bez wątpienia jest to produkt alchemii, ale nigdzie wcześniej nie widziałem takiej substancji. Głowię się również nad tym do czego służy, a mam jej za mało by móc przeprowadzać na niej eksperymenty.
Gnomka słysząc to zaśmiała się. Maeden spojrzał na nią zdziwiony tą reakcją.
- Biorąc pod uwagę to z jak dziwnym obiektem mamy do czynienia, coś niezrozumiałego na pewno jest z nim powiązane. Musimy zaryzykować.

W POPRZEDNIM ODCINKU, DLA NIEZORIENTOWANYCH:

W poprzedniej części eventu czarownica Venn i odkrywca Ghardim, w towarzystwie najemniczek Lisy i Tasaju, a pod nadzorem Enimgsa wybrali się, wraz z oddziałem Krucjaty i ekspertem z Dalaranu na wyprawę w głąb tajemniczych podziemi Skrzyżowania Corina. Przedmiot, który mieli nadzieję pozyskać okazał się czymś zupełnie sprzecznym z ich oczekiwaniami. Zamiast zbadać tajemniczą anomalię zostali porwani przez świadomy artefakt w dziwaczną, teleportacyjną podróż po Azeroth. Odkopali dawno zapomniane teksty i zmierzyli się z niezrozumiałym, ale niesamowicie potężnym bytem. Koniec końców, wylądowali daleko od Ziem Plagi, na kontynencie Kalimdor, a ich jedynym tropem okazało się intrygujące zaklęcie znalezione w komnacie dawnego arcymaga Akademii Magii Stormwind.

KONKRETY:

Wkrótce odbędzie się kolejna część eventu, w którym to nasi bohaterowie podejmą próbę przywołania świadomej, witrażowej kostki by móc w końcu poznać jej sekrety. Ostatnie spotkanie z artefaktem wykazało, że może być ona niebezpieczna, dlatego wszelcy awanturnicy, poszukiwacze przygód, wojownicy, magowie czy duchowni zostaną sowicie wynagrodzeni za pomoc w unieszkodliwieniu artefaktu.

Dokładna data eventu zostanie wkrótce przedstawiona. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu w tym temacie lub na IRCu, nick TomEdo.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2016, 0:24 przez TomEdo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TomEdo

Re: Zapomniane Zaklęcie i Witrażowa Kostka Grozy

Post#9 » 13 sie 2016, 15:11

KLIMATYCZNY WSTĘPNIAK:

- Więc jednak coś wiedział? Jestem, szczerze zaskoczona.
Venn siedziała przy kominku. Płomienie tańczyły beztrosko rozświetlając tymczasowe biuro Wieży Słońca w Żelaznej Kuźni, ulokowane w wynajętym pokoju gospody. Surowa krasnoludzka architektura bardzo odpowiadała Venn. Każde drzwi zaprojektowane były z myślą o jej wzroście. Agapios nie wydawał się szczególnie zadowolony. Draenei zerknął ponownie na sufit, znajdujący się niebezpiecznie blisko jego głowy.
- Przydałoby ci się więcej wiary w ludzi. - stwierdził krótko.
Venn wstała z fotela i przeszła się kawałek. Na stole nieopodal leżał plan zaklęcia, który znaleźli w komnacie arcymaga, a obok niego zwój z chaotycznymi notatkami Maedena.
- Czyli, w skrócie, we wschodnim Lordaeronie, jeszcze przed zdradą księcia Arthasa, działała grupa bandytów, którym przewodził geomanta o imieniu Yaven. I to on jest powiązany z artefaktem?
- Angus sam tego nie powiedział, ale mam pewne podejrzenia. Stary mag wspomniał, że nie zna dokładnych przyczyn konfliktu Yavena z Fioletową Cytadelą. To podejrzane, ponieważ afery, w które wplątani są arcymagowie są zwykle dość głośne. Może chodziło właśnie o artefakt, ale nikt nie chciał upubliczniać sprawy?
Venn zatrzymała się i spojrzała w końcu na Agapiosa.
- Tłumaczyłoby to również jak kostka znalazła się pod ziemią na tak dużej głębokości. Dla dobrego geomanty ziemia jest jak woda, bez problemów mógł umieścić artefakt pod Corinem, tak głęboko, że nikt nie był w stanie go odkryć. - powiedziała machając niedbale ręką i wracając do swojego spaceru po pokoju.
- Pozostaje nam jedynie uzyskanie dostępu do archiwum Dalaranu i ustalenie czy afera Yavena nie była związana właśnie z kostką. - stwierdził draenei obserwując swoją szefową.
- Nie powiem Agapiosie, zaskakujesz mnie czasami. Skąd ty wytrzasnąłeś tego nadwornego maga króla Therenasa?
- Miałem proroczy sen. - powiedział sucho Agapios.
Venn uniosła wątpiąco brew.
- Przejrzałem publiczne dokumenty Lordaeronu z tamtego okresu. - poprawił się, z lekkim uśmiechem na twarzy.
- Zaskoczyłeś mnie po raz drugi. Myślałam, że nie potrafisz żartować.

SUCHE FAKTY:

Sytuacja nabiera kolorów. Nowy trop pozyskany od starego czarodzieja Angusa wskazuje na renegata Kirin Tor, Yavena, który to mógł być odpowiedzialny za ukrycie artefaktów. Mogłoby to pomóc ustalić czym tak naprawdę jest witrażowa kostka. Czy nasi bohaterowie znajdą coś w archiwach Dalaranu? Czy Dalaran w ogóle pozwoli im w nich grzebać? Czy Agapios zdecyduje się zażartować po raz kolejny w swoim życiu?

Informacja ta jest jedynie przygotowaniem i rozwinięciem planowanego eventu. Przywoływanie jeszcze się nie odbyło.

Wszystko to okaże się w przyszłym tygodniu w weekend na kiedy to planowany jest event. Najpewniej piątek wieczorem, ale nie jest to jeszcze do końca pewne.

Awatar użytkownika
TomEdo

Re: Zapomniane Zaklęcie i Witrażowa Kostka Grozy

Post#10 » 15 sie 2016, 11:32

Update!

Event odbędzie się w czwartek około godziny 18:00. Każdy kto jest zainteresowany dołączeniem może zostać kolejnym tymczasowym najemnikiem Wieży Słońca, chyba, że ma się jakąś lepszą koncepcję, wtedy pisać do mnie, coś wymyślimy.

Wróć do „Wydarzenia”