Plotki Hordy

Miejsce, gdzie mozna znalezc informacje o tym, co sie dzieje w klimacie oraz biezace plotki krazace po uniwersum.
100
azsyrg
Posty: 825

Re: Plotki Hordy

Post#251 » 22 mar 2017, 8:56

Pustkowia

Ostatnio głośno mówi się o tym, że Shu'halo oczyścili całkowicie swoje Mulgore z działalności wrogich istot. Kraina kwitnie i prosperuje jak dawniej. W pobliżu Podniebnego Muru, oddzielającego Mulgore od reszty pustkowi, mówi się zaś o tym, że na ziemie taurenów powróciło ostatnio kilkunastu weteranów Ofensywy Wojennej Pieśni, należących do tej rasy... Mówi się też o tym, że nie planują odpoczywania, a działania. Co z tego wyjdzie? Czas pokaże...

Awatar użytkownika
100
Amentis
Posty: 9

Re: Plotki Hordy

Post#252 » 22 mar 2017, 22:04

Las Tirisfal

Czyżby Brill i okolice wróciły do nudnej monotonni nie-życia po tym jak grupa Czyścicieli pod przewodnictwem Akkerhelda pozbyła się Szkarłatnych? Nic bardziej mylnego! Okolica huczy i buczy od pogłosek i plotek, a z nich łuskać trzeba ziarnka prawdy.

Zacznijmy od tego w czym mieszkańcy Brill są zgodni. Czyściciele podążali tropem jakiejś zaginionej skrzyni z karawany idącej z mieściny do Bulwarku. Widziano Fausta, nekromantę Alurda i jednoosobową machinę wojenną w postaci Anatalah jak wypytują okolicznych, a zwłaszcza aptekarzy i strażników o przesyłkę. Podobno nie raz i nie dwa razy, a zwłaszcza jednego ze strażników - Burgessa. Tego Akkerheld nachodził regularnie z plikiem kartek i rysikiem, bowiem - jak powszechnie wiadomo - strażnik nie ma dolnej żuchwy.

Mało tego. Drużyna raz za razem wybierała się w poszukiwaniach do okolicznych lasów. I wracała z niczym. Umorusana, a nawet z ubytkami. W ludziach. Podobno sfrustrowany niepowodzeniem Akkerheld pozbył się dwójki ze swoich, Alurda Grayback'a i Anatalah. Tych samych, z którymi wcześniej wypytywał mieszkańców Brill. Być może wiedzieli za dużo i stali się dla szlachciury niewygodni? Sprawa wydaje się tym bardziej podejrzana, gdyż widziano później kata Mardoka czekającego z walizami na swoją żonę pod posągiem Jej Wysokości, Królowej Banshee. Godzinę czy dwie później ładowali się na sterowiec.

Dziwne - nawet jak na niego - zachowanie Fausta zdawałoby się potwierdzać tę teorię. Motał się po mieścinie, aż w końcu trafił na lokalny cmentarz. Z którego później wystrzelił na swoim rumaku wprost do Podziemnego Miasta pod komnaty Królowej Windrunner, gdzie długo wykłócał się ze strażą, by został wpuszczony. Tak też się stało...

Awatar użytkownika
100
Amentis
Posty: 9

Re: Plotki Hordy

Post#253 » 03 kwie 2017, 21:28

Podziemne Miasto

...Faustus Akkerheld, szlachcic z zamierzchłych czasów, gdy ludzie władali ziemiami Opuszczonych, szaleniec, który przewodził grupą nieumarłych ochrzczonych jako Czyściciele został wywleczony z komnat Królowej Sylvanas Windrunner. Straż zatargała nieumarłego prosto do lochów.
Podobno Akkerheld już do reszty oszalał. Jednak, nikt nie zna szczegółów zajścia, które miało miejsce przed obliczem Królowej.
I prawdopodobnie nikt już ich nie pozna. Dnia następnego, z samego rana strażnicy zastali nieruchomego Fausta. Tajemnicą jest jak odebrał sobie nie-życie, lecz doniesienia mówią o małej ranie kłutej na skroni. Czyżby szlachiur brał pod uwagę niepowodzenie w czymkolwiek-on-się-przedsięwziął w komnatach Królowej i przemycił swoją śmierć do celi, by uniknąć gorszych konsekwencji?

Awatar użytkownika
100
imiennik
GM
GM
Posty: 526
Kontaktowanie:

Re: Plotki Hordy

Post#254 » 19 kwie 2017, 20:56

Hillsbrad

Dosłownie kilka dni temu po krainie rozeszła się plotka. Plotka głosząca o spaleniu do cna niewielkiej rybackiej osady na wybrzezu, skladającej się z kilku szałasów, niewielkiej chatki i gospody. Przezylo jedynie sześć osób, które twierdzą, jakby zostali zaatakowani przez nieumarłych oraz elfa. Na dodatek miały ich wspierać potworności z piekła rodem, cieniste macki, istoty o szponach i pyskach wypełnionych kłami i temu podobne, niestworzone rzeczy.

Na miejscu można znaleźć jedynie zgliszcza po obu budynkach, ślady walki, krew, ale żadnych ciał, poza jednym - ciało zdekapitowanego, nieumarłego elfa.

Co się wydarzyło? Nie wiadomo. Władze Podmiasta milczą na ten temat lub zbywają ciekawskich zwalając winę na okoliczne grupy bandziorów i innych znudzonych typów spod ciemnej gwiazdy, wszczęto jednak dochodzenie z ramienia oddziału Plugawicieli.

Zdania wśród nieumarłych są podzielone - jedni szepcą z aprobatą, komplementując mordowanie żywych. Nieliczni krzywią się, komentując to jako "wygłup znudzonych idiotów, który niepowstrzymany na pewno doprowadzi do otwartej wojny". Większość jednak ma to tak po prawdzie głęboko gdzieś. Wszak to kolejna kilkunastoosobowa wieś której nie było nawet na mapie.
Post sponsorowany przez FlejmHejtFerment spólka z.o.o.

monk
Posty: 252

Re: Plotki Hordy

Post#255 » 03 maja 2017, 10:25

WSZYSTKIE MIASTA HORDYOgłoszenie napisane starannym, odręcznym pismem zawisło we wszystkich miastach hordy i przymierza:

Drugi Wielki Turniej BohaterówWalki na Górze Hyjal wciąż trwają, aczkolwiek obrońcy Góry wraz ze Srebrzystą Krucjatą zakończyli istotny rozdział owej walki sukcesem, okupionym krwią walczących, poległych braci i sióstr. Ku ich pamięci, a także w ramach zachęty dla przyszłych rekrutów, dowództwo naczelne ogłasza Drugi Wielki Turniej Bohaterów, który będzie również nie tylko okazją do potyczki, zabawy a także idealnym sposobem do zapoznania się z nowo wybranym Generałem.

W turnieju może w nim udział każdy krzyżowiec i gość który do nas zawita i zgłosi swoją kandydaturę w placówkach Srebrzystej Krucjaty w każdym mieście, by stanąć w szranki na chwałę naszych poległych braci i na przyszłą zapowiedź Wolnego Azeroth.

Zwycięzca turnieju, otrzyma oprócz oczywistych kwestii, takich jak nasze uznanie jego umiejętności 5000 sztuk złota. Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma równowartość miesięcznego żołdu i równie szczere uznanie, za jego uczestnictwo. Co więcej zwycięzca, który będzie pochodził z naszych szeregów zostanie obdarowany ekwipunkiem i bronią, godną czempiona turnieju.

Zawiadamiamy również, że każdy z przybyłych, na czas turnieju otrzyma zakwaterowanie na ziemiach Nowego Lorearonu gdzie odbywać się będą potyczki, wyżywienie, jak i zostanie zapewniona mu pomoc medyczna. Niech będzie to zachętą do wspierania słusznej sprawy, jaką jest walka o lepszą przyszłość całego świata, przeciw wspólnemu wrogowi i sojuszowi chaosu, który chce zniweczyć istnienie naszego domu - wspólnego Azeroth!

Czekamy na was! Przybywajcie do znanego na cały świat przyczółku! Przybywajcie do Kaplicy Nadziei Światła! Zapisy są prowadzone do 14 dnia, tego miesiąca włącznie.


Podpisano:

Wysoki Lord Srebrzystej Krucjaty Tirion Fordring "Ashbringer".


Informacje z mechaniki:

Turniej jak w ogłoszeniu przeznaczony jest dla wszystkich ras i klas. Wszystkich przybywających, będzie obowiązywać regulamin Srebrzystej Krucjaty tak długo, jak będą przebywać na jej ziemiach. Prowadzony będzie bez wykorzystania SW jako bonusu do rolli ataku, jak i bonusów niesionych przez umiejętności fabularne. Dodatkowo każdy czarujący zostanie zaopatrzony w bransolety, tłumiące magię na tyle, by nie mógł nią uśmiercić drugiego uczestnika. Obowiązywać będzie opracowany wcześniej na serwerze turniejowy system trafień. Ze względu na to, że postacie posiadające już jakiś dorobek, powinny mieć jego odzwierciedlenie, równanie ilości trafień wygląda następująco:

X = 4 + (SW : 5) + (PWW : 4)

Nie sumujemy połówek, ćwiartek itd. Posługujemy się tylko pełnymi liczbami, zaokrąglając w dół.
Zasady dodatkowe:
Rzucenie na atak z przedziału 96-100 to atak przy trafieniu odejmujący 2 HP.
Rzucenie na obronę z przedziału 1-5 to otrzymanie trafienia odejmującego 2 HP.
Poprawienie faila w obronie drugim failem, skutkuje utratą 4 HP.
Rzucenie na atak z przedziału 96-100, na obrone failem odejmujący 4 HP.
Fail przy ataku, jest po prostu pudłem.
Fail w ataku, poprawiony na faila liczy się jak trafienie samego siebie za 1 HP.
Crit na obronę skutkuje możliwością wyprowadzenia kontry, czyli dodatkowym atakiem.

monk
Posty: 252

Re: Plotki Hordy

Post#256 » 14 maja 2017, 9:48

WSZYSTKIE MIASTA HORDY

Drugi Wielki Turniej Bohaterów

Ogłasza się datę rozpoczęcia turnieju oraz pary fazy pierwszej:

Pułkownik Shav – Pułkownik Nitius
Sierżant Nayari - St. Krzyżowiec Leivdor
Rekrut Norius – Emerytowany Generał Terindar
Kapitan Azghren - gość Kajiki
Rekrut Faestela – gość Nifu
goście Rhoan – Howa
goście Zelmeth – Thangor
goście Andrae – Bezimienny

Data rozpoczęcia turnieju to czternasty dzień piątego miesiąca bieżącego roku.

100
azsyrg
Posty: 825

Re: Plotki Hordy

Post#257 » 23 maja 2017, 8:57

WSZYSTKIE MIASTA HORDY

Mówi się o tym, że pierwsza faza Drugiego Wielkiego Turnieju Bohaterów została zakończona. Z przyczyn organizacyjnych rozpoczęcie drugiej fazy zostaje przesunięte w czasie. Mówi się też o tym, że pary fazy drugiej zostaną obwieszczone, a na chwilę obecną Krucjata odsyła wszystkich uczestników do domów...

100
azsyrg
Posty: 825

Re: Plotki Hordy

Post#258 » 25 maja 2017, 7:28

WSZYSTKIE MIASTA HORDY

Z Nowego Lordaeronu znów nadeszły wieści. Druga faza Drugiego Wielkiego Turnieju Bohaterów ma rozpocząć się już dwudziestego siódmego dnia tego miesiąca. Wtedy też zostaną ogłoszone pary drugiej fazy. Mówi się też o tym, że powodem opóźnienia było przebudowanie i ponowne zabezpieczenie areny turniejowej po serii niebezpiecznych wypadków, jakie miały na niej miejsce...

LIsta Par:

Sierżant Azghren - Gość Bezimienny
Sierżant Nayari - Gość Thangor
Krzyżowiec Norius - Rekrut Faestela
Pułkownik Shav - Krzyżowiec Rickon
Rekrut Hook'anu'wah - Gość Erlli
Gość Rhoan - Dzika Karta

Awatar użytkownika
100
imiennik
GM
GM
Posty: 526
Kontaktowanie:

Re: Plotki Hordy

Post#259 » 17 sie 2017, 16:12

Rozdroża

Kilka dni temu miasto zatętniło nieco mocniej życiem, niż zwykle. A to za sprawą bandy najemników, którzy od kilku dni stacjonują pod jego murami.

Do jednej z okolicznych karczm, należącej do podstarzałego taurena o siwej sierści przybyła czteroosobowa grupka, niosąca ze sobą trzy, wiklinowe kosze, wypełnione głowami świnioludzi. W skład drużyny wchodziła niewielkiej budowy orcza wiedźma, młody ork, goblin w eleganckiej, błękitnej koszuli, oraz czarny tauren. Ten przedostatni, na życzenie ochroniarza karczmy został wraz z nim przed wejściem, pilnując koszy z głowami, gdy trójka zniknęła w środku. Niecałe pół godziny później z pustawej o tej porze karczmy dobiegać zaczęły jakieś krzyki, łomoty i groźby. Później widziano, jak orcza wiedźma wybiega z karczmy, by zderzyć się w wejściu z goblinem, a zaraz po niej czarny tauren wyciąga na zewnątrz swojego orczego towarzysza - nieprzytomnego - który zaraz po przebudzeniu się, warcząc i rzucając groźbami do ochroniarza karczmy próbował wejść z powrotem do środka. Gobliński elegancik towarzyszący im w istnej furii zaczął się wydzierać po najemnikach, oscentacyjnie jednak przezeń olewany, podczas gdy wspomniany wcześniej rogacz i ork szamotali się w wejściu do budynku. W końcu jednak orczyca, tauren i goblin odpuścili sobie, zabrali kosze i ruszyli do wyjścia z miasta, podczas gdy młody ork wdał się w bójkę wpierw z karczmarzem, a potem jego pracownikiem. Kolejną szamotaninę przerwały już straże, którzy aresztowali młodzika.

Ork, jak się potem okazało, zaatakował w karczmie innego orczego kupca, wybijając mu z pomocą kufla kilka kłów ze szczęki. Po udanej próbie spacyfikowania młodzieńca został wyciągnięty na zewnątrz, jednak po odzyskaniu przytomności znów zaczął wciskać się do środka, co przerwać dopiero musiała straż. Gragash - bowiem tak na imie miał ork, skazany został na pięćdziesiąt publicznych batów, a następnie przywiązany został do słupa po środku miasta, by przez dwie doby bez jedzenia i picia wystawianym być na wpływ prażącego słońca pustkowi oraz obelg i kpin przechodniów. Po tym czasie zarobił dodatkowo zakaz zbliżania się do karczmy, a na sam koniec, ku uciesze gawiedzi, wrzucony do zagrody dla świń, prosto w błoto, jak później tłumaczyli strażnicy, którzy tego dokonali - "dla ochłody wymęczonego organizmu".

Mieszkańcy nie mają zdania na ten temat - wszak to nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz, jak w Rozdrożach odbyła się burda z udziałem przejezdnych najemników. Jedni ich przeklinają, inni wspominają ze szczerym rozbawieniem.
Post sponsorowany przez FlejmHejtFerment spólka z.o.o.

27
Guliasz
Posty: 173

Re: Plotki Hordy

Post#260 » 06 lut 2018, 23:05

Thrallmar, Półwysep Piekielnego Ognia

Wszystko zaczęło się wieczorem, kiedy na horyzoncie pojawiły się dwie postaci, lecące w stronę bazy na wiwernach. Już to było nietypowe, gdyż zazwyczaj od strony portalu sporadycznie przylatywała tylko jedno osoba z zaopatrzeniem. Ci jednak byli tu nowi, co można było wywnioskować tym, że widowiskowo przyciągnęli na siebie uwagę miejscowych. Legionu, znaczy się, który nie omieszkał rzeczonych zestrzelić. Kiedy wylądowali awaryjnie nieopodal, strażnicy ujrzeli, że była to Opuszczona i ork. O ile zielonoskóry wyszedł z lądowania bez większych obrażeń, zgniłoskóra, przygnieciona przez swojego wierzchowca, straciła nogi, uniemożliwiając samodzielną ucieczkę. Pikanterii do sytuacji dodał fakt, że ich lądowanie zbudziło leżącego nieopodal infernala, któremu ork chwilę później dosłownie wysadził głowę, po prostu ściskając ją w garści. Jedni mówią, że była to potężna dzika magia, a inni, że była to sprawka morderczej siły jego łap. Czyn ten jednak zwrócił uwagę istot nieopodal, przez co parka turystów została zmuszona do odwrotu.

Mówi się też, że celem poparzonego i poobijanego orka oraz beznogiej nieumarłej jest wyprawa na mokradła Zangarmarsh, podobno w poszukiwaniu jakiegoś maga. Wszystko niestety wskazuje na to, że dalszą drogę zielonoskóry będzie musiał przebyć sam... chyba że ktoś zdecyduje się do niego dołączyć.

(Jeśli wątek Cię zaciekawił i chciałabyś/chciałbyś wziąć udział, skontaktuj się z TomEdo. Zapraszam i polecam - Piotr Fronczewski)

Wróć do „Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się  •  Zarejestruj się