Plotki Przymierza

Miejsce, gdzie mozna znalezc informacje o tym, co sie dzieje w klimacie oraz biezace plotki krazace po uniwersum.
Awatar użytkownika
Lug
Zastepca Administratora Forum
Posty: 650

Re: Plotki Przymierza

Post#651 » 11 lut 2018, 16:14

Stormwind i okolice

W większych miastach Królestwa i na tablicach ogłoszeń w samej stolicy pojawiły się drukowane ogłoszenia następującej treści:

W Królestwie Stormwind narastają niepokoje społeczne związane z nieustannymi aktami agresji osoby znanej jako "Kriomanta" wymierzonymi na Miasto Stormwind, góry Redridge oraz Westfall. Obawy te są uzasadnione, jak w przypadku wszystkich przejawów łamania prawa. Władze Królestwa wraz z miłościwie nam panującym Jego Wysokością Królem Varianem Wrynnem na czele nie pozostawiają tej sytuacji bez odpowiedzi. Z ramienia Straży Stormwind dostąpiłem honoru poprowadzenia grupy śledczej składającej się z przedstawicieli Straży, Akademii Sztuk Magicznych, Zakonu Świętego Ognia oraz ochotników, którym na sercu leży dobro Obywateli Królestwa Stormwind. Zainteresowanych pragnę poznać osobiście w budynku Komendy Straży.

Podpisano
sierżant Thravon Hackney
<podpis ręczny>
Fizley Flametail - Gnom mag, Arcymag Kirin Tor
Nitius Redhawk - Czlowiek wojownik, weteran z Northrend
Valanis Glavier Haunder - Worgen, lowca glów
Northalar Nemudorei - Nocny elf, zwiadowca
Dr. Vezz - Goblinski doktor nauk medycznych, psychologicznych i torturologii stosowanej
Ithael Eirtahl Alean'arnith - Krwawy elf, soulknife, najemnik

Hergen
Posty: 40

Re: Plotki Przymierza

Post#652 » 19 lut 2018, 23:28

Stormwind
Dzisiaj rano, 19 dnia miesiąca w starym mieście znaleziono zwłoki kobiety, według karczemnych speców kurtyzany. Biedaczka została w nocy podczas poszukiwania klientów napadnięta, zaciągnięta w ciemny kąt a następnie pozbawiona życia za pomocą siekiery.

Sprawa jak sprawa, straż się ponoć tym zajęła co nie umniejsza skandalu. W starym mieście słychać różne głosy ciągnące się od fanatycznych nadziei na oczyszczenie miasta z roznoszącego zgniliznę moralną i plagi ścierwa po ciche słowa niepokoju zrodzone w pierwotnym strachu o własne życie.

Hergen
Posty: 40

Re: Plotki Przymierza

Post#653 » 24 lut 2018, 23:11

Stormwind
Ostatnio mówi się po karczmach o tym że z jakiegoś zakamarka dzielnicy magicznej wyłonił się wielki niczym góra windykator z kryształowym młotem i pancerzem który lśnił tak bardzo że ponoć ktoś nawet od tego stracił wzrok! Co dziwniejsze, ów wojownik zdolny chyba zabijać wzrokiem przemieszczał się w stronę dzielnicy katedralnej wraz z jakąś taką bladą towarzyszką która bardziej niż draenei przypominała manekin na który ktoś wstawił skórzany pancerz. Nietypowa para miała ponoć zniknąć gdzieś w dzielnic katedralnej.

W nocy natomiast znaleziono w starym mieście ciało stolarza któremu ktoś przebił serce po wcześniejszym niepostrzeżonym wtargnięciu do jego domu. Ciało ofiary nosiło ponoć ślady brutalnego pobicia a czaszka po wielu uderzeniach o stół w jadalni ofiary miała pęknąć. Wiele również wskazuje na to że morderca po zmaltretowaniu stolarza okradł jego dom z wszelkich kosztowności. Czyżby próba wyrównania długu przez jakąś grupę przestępczą?

Awatar użytkownika
100
imiennik
GM
GM
Posty: 498
Kontaktowanie:

Re: Plotki Przymierza

Post#654 » 09 mar 2018, 22:29

Stormwind

Dzisiejszy spokój późnowieczorny został przerwany przez potężny huk. Podziemna eksplozja dochodząca z więzienia Stockade zatrzęsła ulicami miasta. Nie minęło pięć minut, jak wokoło budynku więzienia stanęło pół gwardii królewskiej i ćwierć wojska Stormwind. Walka wywiązała się szybko, bo żadna ze stron nie miała zamiaru pertraktować - straty po stronie Stormwindczyków nie były wielkie, wiadomo jednak, że wywleczono z więzienia wiele ciał skazańców tej nocy, a jeszcze większej ilości z nich zmieniono wyroki na styczek. Egzekucje mają się zacząć jutro z samego rana i trwać aż do południa.

Straż przez noc liczyła straty i sprzątała bajzel po niespodziewanej próbie ucieczki więźniów. Wiadomo, że z magazynu garnizonu więziennego zniknęło kilkanaście strażniczych mundurów, kilka pancerzy oraz broni białej i palnej, oraz skrzynia materiałów wybuchowych. Nie to jednak jest najgorsze. Z samego rana po całym mieście wywieszone zostały listy gończe. Listy gończe za kilkunastoma skazańcami. Za jednymi z największych szych Bractwa Defias.

Straż zaleca pozostawanie w domach i nieotwieranie drzwi przed nieznajomymi. Zaleca się także legitymowanie napotkanych strażników i odradza się samotne podróże po lesie.
Post sponsorowany przez FlejmHejtFerment spólka z.o.o.

Hergen
Posty: 40

Re: Plotki Przymierza

Post#655 » 16 mar 2018, 23:19

Stomwind
Około 23;00 napadnięto na strażnika patrolującego stare miasto co prawdopodobnie już po kilku minutach starcia zakończyło (według karczemnych plotek) się bohaterską śmiercią na służbie młodego obrońcy prawa.
Co do samego napastnika krążą rożne opowieści-jedyni jak zwykle snują absurdalne teorie spiskowe podczas gdy inni trzymają się przyziemnej wersji z porachunkami czy innym biznesem.

Westfall
Stare dobre, zabite dechami Westfall trzyma się jak trzyma z małymi przerwami od swego spokojnego stanu. Jednak kilka dni temu pewien chłop, nijaki William który stracił dwóch synów w wojnie z plagą przestał opłakiwać zmarła w zeszłym roku żonę, dobył miecza oraz wygrzebał skądś tarcze swego ojca by oznajmiwszy wszystkim że ,,jedzie ratować królestwo" ruszyć w stronę zachodzącego słońca.

Hergen
Posty: 40

Re: Plotki Przymierza

Post#656 » 18 mar 2018, 22:20

Goldshire
Mówi się że wczoraj pod wieczór z taktu wrócił zakuty w zdobiony świętymi symbolami pancerz wojownik na którego rękach siedział sobie chłopiec który jeszcze rano poszedł do lasu pomimo zakazu swojej matki. Od tego człowieka miał ponoć bić jakiś blask czy inny żar a pomimo krwi na pancerzu chłopi jakoś wyczuli że to kapłan.

Wraz z kapłanem powrócił składający się chyba tylko i wyłącznie ze stali kolos który jakoś tam się skierował z przypadkowym włóczęgą o którym słuch zaginął, być może włóczęga był tą samą osobą co kapłan tylko że w mniej oficjalnym stroju. Teraz powiadają że to wielkie coś to wytwór akademii magicznej co ma potwierdzać dziwne ciepło bijące od ,,istoty"-ognisty golem miał by mieć za zadanie zniszczenie złowrogiego kriomanty który reprezentuje zły żywioł lodu...jest jeszcze wersja z wędrownym rycerzem jakiejś rzadkiej rasy ale teoria z ognistym golemem jest dużo ciekawsza!

Awatar użytkownika
100
imiennik
GM
GM
Posty: 498
Kontaktowanie:

Re: Plotki Przymierza

Post#657 » 25 mar 2018, 15:19

Garnizon Westbrook

Dzisiejszego popołudnia do garnizonu przybiegł mężczyzna, już z daleka wykrzykując prośby o pomoc. W ręku trzymał miecz, a w ramieniu tkwił głęboko wbity bełt. Mówił coś o napaści na wóz, transportujący materiały budowlane do Sentinel Hill. Rzekomo napadła ich trójka gnolli uzbrojonych w kusze oraz dwóch ludzi. Wszyscy z czerwonymi bandanami przewiązanymi na twarzy. Gdy strażnicy dotarli na miejsce, zastali tam tylko martwe ciała reszty budowlańców, konia, wozu ani materiałów nie było. Przy jednym z trupów znaleziono rzekomo karteczkę z napisem "BRACTWO PRZETRWA".

Władze porządkowe Elwynn apelują o spokój i ostrożność podczas przemierzania leśnych traktów, a także o nie zapuszczanie się samotnie w dzicz. W ostatnich dniach znaleziono w różnych miejscach przy rzece między lasem a Westfall resztki obozowisk, prawdopodobnie należących do bandytów. Straż zwiększyła częstotliwość patroli na trakcie między Goldshire a Sentinel Hill, lecz to wszystko, co mogą w tej chwili zrobić.
Post sponsorowany przez FlejmHejtFerment spólka z.o.o.

Wróć do „Wydarzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Zaloguj się  •  Zarejestruj się