Wieża Słońca

Dzial z opisami serwerowych organizacji i gildii, oraz karty naszych postaci.
Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Wieża Słońca

Post#1 » 28 sie 2016, 23:53

Wieża Słońca
Obrazek

Większość osób nie wie czym jest "Wieża Słońca" kiedy o niej słyszy, ale ta sama grupa ludzi w pewnym sensie już się na nią w życiu natknęła. Jak wichurę w Westfall wywołuje uderzenie skrzydeł ćmy na wyspach Azuremyst, tak samo Wieża w jakiś sposób wkrada się w życia mieszkańców Azeroth. Jak ona to robi?

Bardzo przyziemnie. Wieża Słońca to organizacja handlowa i ktokolwiek wymaga zaopatrzenia w metal, a w szczególności tor (w którym to Wieża się specjalizuje, posiadając kopalnie na terenie krateru Un'Goro) mógł nie raz kupować ów materiał od niej. Komponenty magiczne? Wieża Słońca zagwarantuje ci to czego potrzebujesz. Pozostałe towary? Mają jeden mały stragan w Ratchet gdzie sprzedają lody waniliowe, ale ciężko stwierdzić czy to ich, czy po prostu logo jest podobne. Wschodzące słońce.

Co jednak odróżnia Wieżę Słońca od pozostałych, podobnych organizacji? Z zewnątrz, właściwie nic. Nietypowe może być jak dużo magów zatrudnia, ale gdy pozna się metody Wieży, lepiej się rozumie taki dobór kadry. Wieża Słońca wykorzystuję magię jako główne narzędzie zdobywania swoich towarów. Zaczynając od kopalni toru gdzie wydobycie odbywa się za pomocą skomplikowanych, specjalnie w tym celu zaprojektowanych zaklęć, poprzez magicznie stabilizowaną hodowlę alchemicznych ziół, na praktycznej, magicznej komunikacji kończąc.

Obszar działania obejmuje większość Wschodnich Królestw, część Kalimdoru, miasto Shattrath w Outlands i Dalaran na Northrend. Największy obrót Wieża notuje w Podmieście, Silvermoon, Stormwind, Żelaznej Kuźni i oczywiście Dalaranie. Kolektorów (bo tak nazywają się osoby pozyskujące komponenty zwierzęce) można od czasu do czasu spotkać poza miastami, gdzie użerają się z najróżniejszymi bestiami lub zbierają coś paskudnego co potem alchemicy wrzucają do swoich produktów. Pracownicy pochodzą z różnych ras, najczęściej spotykani są ludzie, krwawe elfy, opuszczeni i gobliny, ale na pewno gdzieś tam jest jakiś tauren, który sprzedaje Wieży część wyhodowanych ziół lub strażniczka Kaldorei, której jad rzadkiego pająka na nic, a złoto się przyda.

Gdzie jest centrum tej sieci handlowej? Intuicja podpowiadałaby, że w jakiejś wieży, ale nikt tej wieży nigdy nie widział, więc większość zakłada, że to tylko taka miła nazwa. Kto tym wszystkim zarządza? Tutaj mamy już kilka typów. Na pewno istnieje jakieś "szefostwo", do którego można zaliczyć pewną chciwą wiedźmę o imieniu Venn Landavala, która zdaje się rozkazywać jakiemuś pedantycznemu draenei przedstawiającemu się jako Agapios Zenn. To ten ostatni jest swoistą "twarzą" firmy i to z nim zwykle należy się kontaktować gdy się czegoś potrzebuje.

Raz na jakiś czas Wieża zatrudnia najróżniejsze osobistości Azeroth i wysyła je na dziwaczne misje. Czasami upolować jakąś bestię, czasami znaleźć kogoś o kim dawno nie słyszano, a jeszcze innym razem by upolować jakiś artefakt.

Awanturnicy wszelkiej maści zawsze powinni mieć oko na tablice ogłoszeń. A nuż Wieża potrzebuje akurat ciebie! A płaci całkiem dobrze.

Suchar informacyjny: Wrzuciłem opis Wieży Słońca na nowo ponieważ widzę, że zniknął on z działu gildiowego. Była to również świetna okazja by zrobić update co się w niej zmieniło od czasu dawien dawnych klimatów i czym właściwie się zajmuje ta organizacja na dzień dzisiejszy. Jeśli chcesz się do niej załapać, możesz się starać, ale nie jest to typowa, graczowska gildia, a bardziej coś na kształt korporacji, która sama w sobie jest aktorem na RH i działa trochę na zasadzie questgivera.

Awatar użytkownika
Oxon
GM
GM
Posty: 112

Re: Wieża Słońca

Post#2 » 29 sie 2016, 8:54

Zaktualizowałem też wpis na wiki o Wieży Słońca. Opis jest bardzo podobny, co w poście TomEda, ale jeśli ktoś chce, może poczytać: LINK.
Ten post sponsorowany jest przez fundację charytatywną #krasnale™

Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Re: Wieża Słońca

Post#3 » 28 wrz 2016, 17:50

Jednorazowa okazja!

Osoby zainteresowane dołączeniem do Wieży Słońca lub chętni stworzyć nowe postacie już będące agentami tej organizacji, mają okazję to zrobić! Oferta ograniczona czasowo.

Możliwość ta pojawiła się ze względu na powstanie ciekawego wątku fabularnego, do którego jednak potrzeba postaci będących częścią organizacji. Będzie to seria eventów o podróżniczym zabarwieniu i trochę eksploracji na sam koniec.

Wymagania:
- Postać musi być ekspertem w jakiejś dziedzinie, nie ważne jakiej, tak długo jak może być ona przydatna (na przykład geologia, kartogrfia, magia ognia, szermierka itd.) Nie chodzi mi tu zbytnio o SW, a raczej koncepcję.
- Postać nie powinna być postacią początkującą, a raczej kimś kto już sobie potrafi poradzić. Wieża nie jest placówką treningową (gracz za to może być początkujący, tutaj problemu nie mamy).
- Postać musi być neutralna w konflikcie Horda vs Przymierze i liczyć się z tym, że przynależność do Wieży może wiązać się z utratą pewnych przywilejów swojej domyślnej frakcji (możesz mieć problemy z dostaniem się później do Armii Stormwind jeśli ktoś dowie się, że byłeś wcześniej całkiem neutralny).
- Postacie praworządne dobre raczej nie zagrzeją w Wieży miejsca, metody, które organizacja stosuje bywają kontrowersyjne i nieetyczne, preferowany charakter: zorientowany na zysk, nie zadający pytań.
- Umiejętność podążania za rozkazami. Mimo wszystko, jest to organizacja posiadająca swoje szczeble, nie jest to jednak klimat żołnierski, gdzie istnieją przepustki i posterunki. Każdy posiada swoje obowiązki i by dostać swoją wypłatę musi wypełniać wolę przełożonych.

Dawajcie mi znać na IRCu (TomEdo) lub na forum, jeżeli jesteście zainteresowani.

Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Re: Wieża Słońca

Post#4 » 01 paź 2016, 23:24

- Nie ma żadnych wątpliwości?
- To pewne informacje.
Maeden siedział na pięciu poduszkach by widać go było znad stołu, w łapach trzymał kubek parującego napoju. Venn spojrzała na Agapiosa jakby oczekując jakiejś porady. Draenei siedział jednak bez ruchu, z miną pozbawioną wyrazu. Gnomka spojrzała na drugą stronę stołu na Nefretari. Nieumarła kobieta upiła jedynie swojej kawy wystawiając charakterystycznie palec. Wróciła wzrokiem do alchemika.
- Nigdy nie operowaliśmy na tamtych terenach. Tuż obok szaleją dwie wojny. Jedna między orkami i elfami w Ashenvale, druga na Dachu Świata z... właściwie to tam chyba są wszyscy i ich matka.
Puchaty alchemik skrzywił się lekko.
- Zdaję sobie z tego sprawę. Dlatego musiałbym zorganizować trochę najemników. Jakoś musimy się przedrzeć przez Ashenv...
- Z tym nie będzie problemu. - wtrąciła się nagle Nefretari. Pozostała trójka spojrzała na nią momentalnie.
- Znam kogo trzeba. Przejdę się tam i stworzę połączenie teleportacyjne w Felwood. Wystarczy ci więc mała grupka agentów by dostać się aż do Winterspring.
Venn uniosła brwi i pokiwała głową z uznaniem. Maeden spojrzał na gnomkę.
- Wszyscy agenci są aktualnie zajęci w Eversong. Nie możemy przerywać tam operacji.
Venn milczała, z palcami dłoni splecionymi niedbale na wysokości ust.
- Dawno nie rekrutowaliśmy. Przydałaby się świeża krew. Nefretari, Agapios. Wiecie co robić.
Nieumarła kobieta uśmiechnęła się figlarsko. Draenei skinął uprzejmie głową. Maeden zatarł łapki.

***

TL;DR

Rekrutacja nadal trwa. Seria eventów w Felwood czeka. Będzie trochę akcji, trochę myślenia i sporo odkrywania! Jeśli chcesz zarabiać na cudzym nieszcze... w sensie, jeśli chcesz zarabiać i dobrze się przy tym bawić, zapisz się już dziś!

Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Re: Wieża Słońca

Post#5 » 06 paź 2016, 20:42

Niedziela (9 października) kończymy rekrutację i zaczynamy event! Jeśli ktoś chce się jeszcze załapać, zapraszam.

19:00 start eventu.

Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Re: Wieża Słońca

Post#6 » 09 paź 2016, 22:57

Planowana data kolejnej części szalonej ekspedycji przez Felwood pod dowództwem Skunksa Alchemika to 12.10 (środa) o 18:00! Może ulec zmianie.

Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Re: Wieża Słońca

Post#7 » 11 paź 2016, 10:58

Jednak czwartek o 18:00.

Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Re: Wieża Słońca

Post#8 » 16 paź 2016, 13:19

19.10.16 (środa) o 18:00 Następna część eventu. Jeśli nie możecie lub macie niepewny termin, dajcie znać.

Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Re: Wieża Słońca

Post#9 » 17 paź 2016, 20:20

Drobna zmiana godziny. Środa o 19:00.

Awatar użytkownika
TomEdo
Posty: 253

Re: Wieża Słońca

Post#10 » 21 paź 2016, 13:30

Następna część eventu: 23.10.16 (niedziela) godzina 17:00.

Wróć do „Gildie i Bohaterowie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Zaloguj się  •  Zarejestruj się