Garść pytań dotyczących klasy Expert

Wszelkie pytania, odpowiedzi, problemy i propozycje rozwiazan
Hergen
Posty: 54

Garść pytań dotyczących klasy Expert

Post#1 » 28 sty 2017, 11:56

Kto pyta, nie błądzi. Lepiej zapytać na forum niż dowiedzieć się wszystkiego od poirytowanego MG :).

Expert
1.Umiejętności klasowe-o ile jeszcze funkcjonują, są dobierane co poziom w klasie?
2.Jeśli jedna z moich postaci miała by się rozwijać jako medyk-to muszę wykupywać wszystkie specjalizacje (np.anestozjologia, wenerologia, pediatria) czy jednak większość zabiegów jest wpisana w umiejętność ,,medycyna"?
3.Psychiatria i zawód alienisty. Czy w Azeroth istnieje już podział na eksperta (medyka) i eksperta (alienistę)? Niektóre rasy tkwią w epoce brązu (np.ogry) a inne produkują wczesne roboty (np.gnomy).....a kryształowe kozy jakiś czas temu rozbiły swój statek kosmiczny.
Z tego co mi wiadomo to w starożytności i średniowieczu chorymi psychicznie zajmowali się lekarze, leczący również choroby ciała.
4.Żeby móc fabularnie ,,składać" chorych psychicznie to w końcu wystarczy mi ,,medycyna", dodatkowa wykupiona ,,psychiatria" czy druga klasa expert (alienista)?
5.,,Fachowiec może wybrać dowolne dziesięć umiejętności, które będą jego umiejętnościami klasowymi. Jedna lub dwie z nich mogą być umiejętnościami wyłącznymi innej klasy."-Ten fragment opisu klasy na wiki sprawia mi kłopoty.
a)Czy mogę mieć tylko dwie umiejętności innych klas?
b)Nowe umiejętności innych klas mają takie same wymagania poziomowe?
c)Czy umiejętności klasy Church Inquisitor zapewniające odporność na zauroczenie, przymus i opętanie mogą w takim przypadku zostać opanowane przez Experta?
6.Czy system SW jest brany pod uwagę podczas leczenia innych postaci?
7.Z tego co mi wiadomo charakter postaci to już kwestia gracza, czy jednak jest jakoś inaczej?
8.Ubranie jest traktowane jako lekki pancerz?
9.Jak poziomy w klasie experta wpływają na jego skuteczność?

100
azsyrg
Posty: 825

Re: Garść pytań dotyczących klasy Expert

Post#2 » 28 sty 2017, 12:45

1. Jako takie dobieranie punktów jest już trochę kosmetyczne. Traktuje się, że posiadając w rozpisce klasę ekspert można i tak dobierać dodatkowe punkty w wybranej profesji nawet awansując w innych klasach. Kosztem oczywiście ich umiejętności.

2. Jako experta medyka rozumiemy tutaj kogoś kto, jest wykształcony w bardzo szerokiej medycynie. Może być zarówno anestezjologiem jak i chirurgiem. Klasa ekspert medyk daje Ci możliwość bycia w medycynie bardzo dobrym. W medycynie konwencjonalnej, w niektórych wypadkach lepszym nawet od klas uzdrowicielskich magicznych, które też mogą wybierać wiele punktów w umiejętności i konwencjonalnego leczenia.

3. Nie spotkałem się z takim podziałem. Jednak w wowie w większości wypadków to przewodnicy duchowi tacy jak kapłani, szamani, egzorcyści, druidzi, paladyni etc, zajmują się pomocą jeśli chodzi o zdrowie psychiczne.

4. Odgrywając experta medyka możesz zakładać, że głownie skupiałeś się na psychiatrii. Na wyższych awansach tej, ale nie koniecznie tej klasy możesz też wybrać jakby oddzielny odłam medycyny. Większość jednak to kwestia twojego odgrywania i konsekwencji w nim.

5. a) Tak, ale podręcznik ma być inspiracją; b) wymagania są podtrzymywane; c) umiejętności inkwizytorów, szamanów, kapłanów i innych uduchowionych klas nie są dostępne ekspertom. Te umiejętności wymagają związku z siłami nadprzyrodzonymi więc nawet na zdrowy rozum... nie bardzo. To samo tyczy się klas epickich.

6. System SW jest wyznacznikiem doświadczenia i wiedzy nabytej przez postać tak w skrócie. Tak, zasadniczo SW jest brane pod uwagę przy leczeniu. Szczególnie gdy musimy posiłkować się rollami.

7. Charakter postaci to kwestia gracza, jednak w warunkach nadzwyczajnych możliwa jest ingerencja w ten charakter. Na przykład jeśli ktoś uważa się za dobrego a cały czas czyni zło. Albo ma klasy praworządne a leje na prawo. Jednak chcąc zmieniać charakter postaci gracza bez jego zgody, powinieneś mieć najlepiej poparcie i obserwacje mistrza gry, bądź po prostu dać to do oceny, jeśli "wymagasz" efektów.

8. Nie. Ubranie jest ubraniem. Ważny jest jednak opis stroju i jego wygląd. To, że mechanicznie nosisz "clotha", a on wygląda jak pancerz i w opisie masz to uwzględnione jako pancerz, sprawia, że jest to pancerzem.

9. 1 SW w klasie expert to 3/4 PWW. Jeśli chodzi o to. Jeśli zaś o coś innego: Weźmy umiejętność leczenia (opatrywania). Expert medyk 1 jest średnio dwa razy skuteczniejszy w tym niż Wojownik 1, który też wrzuciłby max w umiejętność opatrywania. Jeśli zaś porównasz expert medyk 1 i kaplan 1, to tutaj jest to mniej więcej stosunek 1 do 3/4.

Wróć do „FAQ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron

Zaloguj się  •  Zarejestruj się